Maa-ameti andmetel tehti 2020. aastal haritava maaga ehk põllumajanduslikult kasutatava maaga 1493 ostu-müügitehingut, mis on 17% enam kui aasta varem. Tehingute koguväärtus oli 65 miljonit eurot ja käive suurenes 2019. aastaga võrreldes ligi 6 miljoni euro võrra. Haritava maa hektari mediaanhind on viimastel aastatel näidanud stabiilset kasvutrendi.
Seisuga 31.12.2020 oli Eestis maakatastri statistika põhjal haritava maa pindala 1 050 018 hektarit ning loodusliku rohumaa pindala 245 033 hektarit.
  • Seisuga 31.12.2020 oli Eestis maakatastri statistika põhjal haritava maa pindala 1 050 018 hektarit ning loodusliku rohumaa pindala 245 033 hektarit.
  • Foto: Pixabay
Tehinguosapoolte puhul on näha jätkuvat trendi haritava maa turu koondumisest juriidiliste isikute kätte. Eraisikute osatähtsus müüjate hulgas oli 2020. aastal väikseim kui kunagi varem ja juriidiliste isikute osatähtsus läbi aastate kõrgeim. Enamik ostjaid olid juriidilised isikud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.26, 14:27
Millal jääb korteriühistu juhatus hätta? Märgid, et maja vajab professionaalset haldust
Korteriühistud on erinevad: ühes veereb elu tegusa juhatuse eestvedamisel nagu hernes, teisel on kõik ligadi-logadi: remonditööd, mis ette võetakse, kipuvad venima jääma, trepikojad on räpased, majaümbruse heakord jätab soovida ja majaelanikud nurisevad. „Kui on näha, et asju kuidagi järje peale ei saada, tasub ehk kaaluda lepingu sõlmimist mõne haldusfirmaga,“ ütleb Ronald Tõnisson, korteriühistute haldusteenust pakkuva Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele