Mõisate külastusmängu "Unustatud mõisad 2021" raames oli võimalik sisse astuda mitmesse mõisasse ning näha oma silmaga, kuidas härrasrahvas vanasti elas. Muuga mõisas pakkusid ekskursiooni ettevõtja Tarmo Noodla abikaasa ja lapsed.
Muuga mõis hakkab renoveerimise käigus tasapisi korralikumat ilmet võtma.
  • Muuga mõis hakkab renoveerimise käigus tasapisi korralikumat ilmet võtma.
  • Foto: Liis Treimann
Sisse astudes märkab külastaja nii piletiletti kui ka juba kogunevad inimgruppi, kes on valmistunud majatuuriks, mida viib läbi mõisaproua Mirje Noodla ise. Kui jutt alanud ja grupp liikuma läinud, märkab tähelepanelikum silm, et rinnasilte “giid” ja “teenindaja” kannavad ka kõik lapsed. Lähema pärimise peale tuleb välja, et umbes neli-viis “mõisatöölist” on aasta eest Muuga mõisa ära ostnud perekonna lapsed, kelle abiga külalistele mõisa tutvustakse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele