Kinnisvaraarendaja Endover avas Tallinna südalinnas eksklusiivse Ambassadori elu- ja ärihoone, mille korterite hind küündib 6600 euroni ruutmeetri eest. Eelnevalt Eesti Kunstiakadeemiale kuulunud hoonest jäi pärast täielikku ümberehitust alles ajalooline välisfassaad ja trepikoda ning lisandus kaks penthouse- ehk katusekorrust, teatab ettevõte.
Endoveri tegevjuht Robert Laud hoone tutvustusel.
  • Endoveri tegevjuht Robert Laud hoone tutvustusel.
  • Foto: Ardo Kaljuvee
„Elav linnaruum on selline, kus vanad ja väärikad hooned leiavad endale vajadusel uue funktsiooni, kus ajastud ladestuvad üksteisele nii, et hõng, meeleolu ja miljöö ei lähe kaotsi, vaid kestavad,“ märkis Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm. „Eelnevalt EKA-le kuulunud hoone on saanud uue ja tähelepanuväärse elu. Kuna hoone välimust säilitati ning asukoha hingus on väga sarnane algsele, pean taastamis- ja renoveerimistöid hoonele õnnestunud uue funktsiooni leidmiseks.“

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele