Nõudlus eluruumide järele langes, mitteeluruumide maht kasvas
Võrreldes 2021. aasta kolmanda kvartaliga, käesoleva aasta kolmandas kvartalis eluruumide ehitulsubade väljastamine ja eluruumide kasutusse lubamine langesid, ent kasutusse lubatud mitteeluruumide maht ja pind kasvasid, teatab Statistikaamet.
Eesti ehitusettevõtted ehitasid kolmandas kvartalis siin ja välisriikides kokku püsivhindades 3% vähem kui aasta varem samal perioodil. Kohalikul turul vähenes ehitusmaht 4%.
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.