Soome ehitusettevõte RPP Rakennus viis reedel kohtusse pankrotiavalduse, ettevõte ehitas põhiliselt lasteaedu, hooldekodusid, kontoreid ja koole, kirjutas Helsingin Sanomat.
“Meie ostutehing võib tunduda mõneti ootamatu sammuna”
Mainor Ülemiste sõlmis lepingu kõikide Technopolis Ülemistele kuuluvate aktsiate ostuks ning saab taas Ülemiste City ainuarendajaks. Tehing jõustub pärast loa saamist konkurentsiametilt.
Jätkuvalt veel ootel passiv kinnisvaraturg hoiab hinda üleval, hoidub tehinguist ja ootab intresside langust. See viimane peaks tulema aprillis - põnevus ja pinge turul kasvavad.
Kinnisvarasektoris ei kulutata täna kõige rohkem aega ehitusplatsil või koosolekutel, vaid info otsimisele. Sama hoone kohta võib eksisteerida korraga mitu erinevat “tõde”, millest üks asub Excelis, teine PDF-is, kolmas haldustarkvaras ja neljas kellegi peas. Kui kellelgi on nüüd ja kohe vaja teada, millal mingil hoonel katus vahetati, kui suur on tegelik üüritav pind või kas ventilatsioonisüsteemil on kehtiv hooldusleping, võib vastuse leidmine võtta tunde või isegi päevi.
Üks arendaja teisest arendajast: vaadates hotellituru seisu, ei ole ime, et ta ei soovi edasi liikuda – see arendus ei pruugi praegustes tingimustes lihtsalt majanduslikult ära tasuda.