Kinnisvaraturu taastumine, mis algas kohe pärast piirangute leevenemist mais-juunis, jätkus järgmise loogilise trepiastmena ka juulis, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Igor Habal.

- Igor Habal.
- Foto: Raul Mee
Esialgsetel andmetel sõlmiti juulis kogu Eestis 1775 korteritehingut, mida oli 282 võrra rohkem kui juunis. Pandeemiaeelsete tulemusteni on veel veidi maad minna (-10% võrreldes kriisieelse 12 kuuga). Samas aga on mediaanhind aastases võrdluses esimese seitsme kuuga suurenenud 6%, mis tähendab, et korteriturg on rahalises mahus langenud vaid 7% võrra.
Seotud lood
Kaevumeister Tarmo Hälvin ütleb, et maa all ei tööta miski joonlaua järgi. Ühel kinnistul tuleb vesi kätte viie meetri pealt, kõrvalkrundil võib sama tulemuse nimel kaevata poole sügavamale. Just ettearvamatus on see, miks salvkaevude rajamisel ei määra töö mahtu ainult rõngaste arv või augu sügavus, vaid pinnas, veesooned ja kogemus oskus seda kõike lugeda.