Büroopindade turu vähene aktiivsus käesoleval aastal on suuresti tingitud üürnike soovist mitte riske võtta ja uue büroo otsing 1-2 aastat edasi lükata tänast üürilepingut pikendades, kirjutab RE Kinnisvara vanemkonsultant Henno Viires.
RE Kinnisvara vanemkonsultant Henno Viires tõdeb, et turul jätkub pigem seniste üürilepingute pikendamine, kui uute ruumide üürile võtmine.
Foto: Erakogu /RE Kinnisvara
Büroopindade turg Eestis on tänavu varasemast vaiksem, mille põhjused peituvad nii büroohoonete ehitustsüklites, idufirmade sektori keerulisemaks muutunud olukorras kui ka loomulikult üldises majanduslanguses.
Tartus valitseb jätkuvalt büroopindade põud, seetõttu on seal ja ka Pärnus nende arendamiseks parem perspektiiv. Samas arendajatel ei ole kindlust nõudluse jätkumise osas, kirjutab Uus Maa Ärikinnisvara konsultant Kristi Tamm.
Aastatel 2019-2022 Eesti kinnisvarainvesteeringutest olid välismaised pea pooled, kuid käesoleva aasta esimesel poolel langes välisinvestorite tehingute osakaal kümnendikuni. Soome ja Rootsi kinnisvaraturgude probleemid avaldavad Eestile mõju kolmel moel.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.