Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller märgib, et ettevõtte juhtimine on olnud äärmiselt huvitav, pingeline ja väljakutseid pakkuv.
Foto: Liis Treimann
Ehituskontserni Nordecon senine juhatuse esimees Gerd Müller ei jätka ettevõtte juhina pärast kehtiva lepingu lõppemist järgmise aasta 7. jaanuaril, teatas ettevõte.
Nordecon AS müüb oma 52% enamusosaluse OÜ-s Nordecon Betoon (NOBE) vähemusosanikele OÜ Varavalvur ja Mait Rõõmusaar, kes saavad võrdsetes osades NOBE omanikeks.
Koos käibemaksuga 9,7 miljoni euro väärtuses sõlmitud lepingu alusel Nordecon projekteerib ja ehitab Riigi kaitseinvesteeringute keskusele (RKIK) Ida-Virumaale laokompleksi. Lisaks laokompleksile ehitatakse projekti käigus välja ka vajalik taristu. Aega on sügiseni 2024.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.