• 04.03.26, 11:45

Arendaja: ostjad jahivad uusi kortereid, järelturu ja uusarenduste hinnavahe sulab

  • Ken RohelaanKen Rohelaan
  • Mai Kroonmäe
Hommikuprogramm
00:00
Arendaja: ostjad jahivad uusi kortereid, järelturu ja uusarenduste hinnavahe sulab

Plaanimis- ja ehitusjärgus uusarenduste müük on tugevalt kasvanud. Aasta esimesel kahel kuul tehti uusarendustega tehinguid üle 30% rohkem kui aasta tagasi samal ajal, rääkis kinnisvaraarendaja Liven juht Andero Laur.

Laur lisas, et tegelik kasv võiks olla isegi veel suurem, kui arvestada, et eelmise aasta võrdlusbaasi jäi sisse üks suur kesklinna projekt, mille eelmüügid tehti korraga avalikuks

Mõni päev tagasi ilmus Lauri sõnul uudisnupuke, et Tallinnas on tehingute arv 10% langenud. Oma töös ta sellist trendi aga märganud ei ole ja ka Citify andmed näitavad, et uusarenduste müük on oluliselt kasvanud.

Tehingute arvu languse taga peitub põhjus, et maa-ameti statistikas kajastub uute korterite müük viiteajaga, ütles Laur. Seal kajastuvad need korterid, mis on juba valmis ehitatud ja kus omanikele antakse võtmed üle.

Hinnavahe sulab

Laur selgitas, et kriisi alguses langesid järelturu hinnad kiiresti, samas kui uusarenduste hinnad jäid paigale. See lõi märgatava hinnavahe, mis meelitas ostjaid pigem järelturule.

Tänaseks on aga järelturu hinnakasv olnud kiirem. Hinnad on tõusnud aasta esimese kahe kuuga 4,7% ehk 140 eurot ruutmeetri kohta. See tähendab arendusfirma juhi sõnul, et uusarenduste ja järelturu korterite hinnavahe on normaliseerumas.

Intervjuus räägib kinnisvara arendava Liveni juht Andero Laur, millisel määral on turuolukord paranenud ja mis ootab ees. Laur võrdleb arendusprotsesse Tallinnas ja Saksamaal ning räägib raha kaasamisest.

Fotol Andero Laur.
Foto: Liis Treimann

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele