• 23.07.21, 11:44

Õiguspärane ehitamine peab olema lihtsam kui õigusvastane ehitamine

Saates „Teabevara tund“ räägitakse viimase poole aasta jooksul tehtud Riigikohtu lahenditest ehituse valdkonnas. Kuidas toimida siis, kui kasutusloa menetluses ilmneb, et ehitusluba on välja antud õigusvastaselt? Kas kohalik omavalitsus peab kasutusloa andmisel veenduma selles, et ehitis on ohutu ka naaberehitistele? Milliste probleemidega satub silmitsi maaomanik, kes soovib rajada oma ehitise avalikku veekokku?
Ehitusobjekt.
  • Ehitusobjekt.
  • Foto: Andras Kralla
Stuudios on ehituse ja riigihanke spetsialist ning õigusbüroo Laesson & Partnerid juht Tuulikki Laesson. Saadet juhib Äripäeva teabevara toimetaja Külli Seppa.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele