Suurema laenukoormaga kinnisvaraarendajad võivad olla sunnitud vara kiirmüüki panema.
Euribor tõuseb, uued laenud tulevad varasemast kallimalt kätte, aga samal ajal kukub kinnisvara hind ja koos sellega laovaru väärtus. Merko Ehituse juht Andres Trink usub, et kõik arendajad ei jõua kinnisvaraturul nõudluse taastumist ära oodata ja leidub neid, kelle võlausaldajate kannatus katkeb.
Äripäev analüüsis üheteistkümne kinnisvaraarendaja võlanäitajaid ning leidis ettevõtted, kellel paistab teistest enam põhjust muretsemiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kinnisvaraturg muutub kiiresti, sest koduostjate ja üürnike ootused kodule on ajas nihkunud. Kuna eluasemekulud kasvavad ja perede eelarved on pingul, eelistatakse üha enam kodusid, kuhu saab kohe sisse kolida ning millel on hea hinna-kvaliteedi suhe. See areng mõjutab oluliselt ka seda, kuidas arendajad ja sisekujundajad eluruume planeerivad. Kinnisvaraeksperdi sõnul teevad inimesed ostuotsuse kiiremini, kui nad ei pea tegema suuri lisakulutusi.