Ida-Virumaal Jõhvis anti eile nurgakivi panekuga stardipauk Viru vangla müüride kerkimisele – tegemist on teadaolevalt kõige kallima ehitusega, mida riik pärast taasiseseisvumist oma raha eest on alustanud.
Justiitsminister Rein Lang ütles nurgakivi panekul, et tal on uue vangla ehituse alustamise üle hea meel, kuid samas piinlik, sest 15 aastat pärast taasiseseisvumist on Viru vangla alles teine Euroopa standarditele vastav vangla Eestis, kirjutas Postimees.
Kuigi vangla ehituse eeltööd algasid juba eelmisel aastal, on ehitajad ning kohalikud võimud põrkunud esimeste probleemidega: koht on väga soine ning pealegi avastati tulevaselt ehitusplatsilt õlireostus, mis arvatakse pärinevat Teise maailmasõjast.
«See koht ja ehitustingimused pole siin kuigi lihtsad,» tõdes Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit.
Ent omavalitsus on rahul, et ministeerium valis vanglaehituseks pakutud variantidest just Jõhvi linna soise ja metsase idaserva.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Enimloetud

1
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
2
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
3
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
4
Uudised
  • 12.06.26, 09:33
Balti Vara ja Tatoli omanikud ehitavad Tartu ringristmiku äärde uue ärikompleksi
“Hetkel tegeleme detailplaneeringu muutmise protsessiga”
5
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
6
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele