Tänasel valitsuse istungil heaks kiidetud
kindlustustegevuse seaduse muudatuse eesmärk on kindlustustegevuse seadus viia
vastavusse Euroopa Liidu nõuetega.
Muudatuste kohaselt peab kindlustusandja, kes tegeleb edasi-, elu-, tsiviil-, krediidi-, garantii ja kahjukindlustusega, omavahendite miinimum olema 3,2 miljonit eurot (50 mln krooni). Kindlustusandja omavahendite miinimum peab olema vähemalt 2,2 eurot (34 mln krooni), kui tal on õigus tegeleda õnnetusjuhtumite kindlustuse, haiguskindlustuse või maismaasõidukite, raudtee veerevkoosseisu, õhusõidukite, laevade, transporditavate kaupade, tule ja loodusjõudude, muu vara, finantskahjude, õigusabikulude või abistamisteenuste kindlustusega.Omavahendite miinimumi tõstetakse lähtuvalt Euroopa Komisjoni otsusest, kuna Euroopa Liidus tarbijahinnaindeks tõusis. Vastavalt kehtivatele kindlustusdirektiividele on kindlustusandjate omavahendite määr tarbijahinnaindeksiga seotud.
Eelnõuga kaotatakse ka seos omavahendite miinimuminõude ja minimaalse aktsiakapitali vahel.Enamus kindlustustegevuse seaduse muudatustest on seotud rahvusvahelise finantsaruandluse standardi IFRS 4 rakendamisega. Tegemist on esimese rahvusvahelise finantsaruandluse standardiga, mis käsitleb kindlustuslepingutest ja -tegevusest tulenevate varade, kohustuste, tulude ja kulude kirjendamist, kajastamist ning mõõtmist finantsaruannetes.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.