Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon
(OPEC) otsustas eile hilisõhtul vähendada tootmist 1,2 miljoni barreli võrra,
mis oli rohkem, kui esialgu oodati, vahendab Bloomberg.
Kataris toimunud naftaministrite kohtumise järel lausus Ühinenud Araabia Emiraatide naftaminister Mohamed al-Hamli, kellest saab 2007. aastal kartelli uus president, et toodangu kärpimine jõustub 1. novembrist ning vähendamise aluseks ei ole mitte ametlikud tootmiskvoodid, vaid tegelikud mahud.
Senini oli OPECi ametlik naftatoodangu kvoot 28 miljonit barrelit ööpäevas, uudisteagentuuri Bloomberg arvutuste kohaselt toodetakse tegelikult 27,6 miljonit barrelit, mis on umbes 40 protsenti kogu toodangust maailmas.
Nafta hind on täna hommikul kerkinud Londonis 0,4 protsenti 61,13 dollarini barrel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ventilatsioonisüsteemid kuuluvad tänapäevaste hoonete toimimise loomuliku ja vältimatu osa hulka, kuid nende tegelik mõju energiakulule ja sisekliimale jääb sageli tagaplaanile. Kinnisvara haldamisel keskendutakse enamasti nähtavatele kuludele nagu küte ja elekter, samal ajal kui ventilatsioon töötab pidevalt ning märkamatult, mõjutades nii hoone energiatarvet kui ka seal viibivate inimeste heaolu.