28. november 2006

Viimsi vallas on käimas veel vaidlusi

36 hektari suurusele krundile Viimsi poolsaare südames on kavas ehitada väike linn rohkem kui 1000 elanikule. 27. juunil algatas Viimsi vallavolikogu erakorralisel istungil vastava detailplaneeringu.

Opositsionäärist vallavolinik Aare Ets märkis, et antenniväljaku nime all tuntud kinnistu detailplaneeringu algatamine volikogus läks koalitsiooni survel üllatavalt kiiresti. Ka kõik vajalikud kooskõlastused saadi vähem kui nelja päeva jooksul, kirjutas Postimees.

Tähelepanuväärne on tema sõnul seegi, et pärast seda otsust tõusis kinnistu hind 50 miljoni krooni võrra ehk 110 miljonile.

Vallavolikogu liikme Madis Saretoki sõnul tekitab uus küla kindlasti Viimsis nii sotsiaalseid kui ka keskkonnaprobleeme. Rohkem kui tuhat uut elanikku toovad endaga kaasa vähemalt viissada autot.

«Mina näen, et sinna oleks mõistlik hajaasustusena ehitada mitte rohkem kui 80-90 maja, siis säiliks ka loomulik looduslik keskkond,» ütles Saretok.

Vallavanem Urmas Arumäe kinnitas, et 2000. aastast pärit Viimsi üldplaneering näeb sinna tõesti ette elamupiirkonna, kuid suuri kortermaju seal kindlasti ehitada ei tohi.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474