Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink ütles, et Pjotr Sedinile kuuluva Grove Investi poolne kestev kohustuste rikkumine on pea algusest peale takistanud Eesti Ehitusel lepingu täitmist.
Eesti Ehitus ütles täna üles 2005. aastal Lutheri elamukvartali ehitustöödeks sõlmitud töövõtulepingu kinnisvaraarendajaga Grove Invest, kuna arendaja on pika aja jooksul lepingut rikkunud ning jätnud täitmata paljud omapoolsed ehitustegevuse kvaliteetseks ja tähtaegseks jätkamiseks vajalikud kohustused.
Ehitajale on esitamata oluline osa projektdokumentatsioonist, samuti puudub elamukvartalil osaliselt Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti poolne luba ehitustöödeks. Lepingujärgselt pidi arendaja esitama kogu dokumentatsiooni 2005. aasta viimastel kuudel.
„Grove Investi poolne kestev kohustuste rikkumine on pea algusest peale takistanud Eesti Ehitusel lepingu täitmist. Oleme otsinud probleemidele lahendusi ning püüdnud leida erinevaid variante halvima ärahoidmiseks, kuid tänaseks on selge, et kõik reaalselt võimalikud lahendused on kas lastud liiva joosta või pole leidnud tellija heakskiitu. Seetõttu on ehitaja funktsiooni täitmine edasises teadmatuses muutunud meile võimatuks,“ ütles Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink ja lisas, et üksnes ehitustööde teostajana projektis osalenud Eesti Ehitus sõltus suures osas arendajapoolsetest juhtimisotsustest.
Vinki sõnul ootas Eesti Ehitus arendajalt vajalikus mahus ja koosseisus dokumente tulutult rohkem kui aasta jooksul. „Otsisime omalt poolt aktiivselt lahendusi eilseni. Lootsime, et saame Grove Investiga siiski edasise töökorralduse osas kokkuleppele ja jõuame töö tellijale üle anda mõistlike tähtaegadega, mis oleksid meie hinnangul vastanud ka tulevaste korteriomanike ootustele. Kahjuks ei jõudnud viimase hetkeni kestnud läbirääkimised arendajaga tulemusteni.”
„Arvame tänaseni, et ehitustööd Lutheri elamukvartalis oleks arendajal võimalik siiski küllalt valutult lõpule viia ning lõpp-kliendile tekkida võiv kahju minimiseerida. Kuid seda vaid juhul, kui on valminud kogu vajalik projektdokumentatsioon ning kui on hangitud kõik tööde teostamiseks vajalikud load,” ütles Vink.
Vinki sõnul loodab ta siiski, et arendaja suudab muuta oma senist praktikat ning leida tekkinud olukorrale kiire lahenduse. Ta vabandab kõigi lõpp-tellijate ees, kelle korteri valmimine võib venida põhjustel, mis ei sõltu Eesti Ehitusest.
Rahaliselt on Eesti Ehituse poolt seni projekti käigus tehtud kulutused kaetud Grove Investi poolsete maksetega. Seoses lepingu ülesütlemisega viib Eesti Ehitus läbi kõigi seni teostatud tööde põhjaliku inventuuri ning maksab pärast kulude selgumist Grove Investile tagasi ka lepingu käigus enammakstud summad.
Eesti Ehitus ja Grove Invest sõlmisid töövõtulepingu nn Lutheri elamukvartali renoveerimiseks korterelamuteks ja parkimismajaks aadressil Vana-Lõuna 39 ja Vana-Lõuna 39A Tallinnas 20.09.2005. aastal
Eesti Ehituse lepingujärgseks kohustuseks oli korraldada Lutheri elamukvartali ehitustööd. Elamukvartali arenduse, projekteerimise ja müügi eest vastutab OÜ Grove Invest.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
Tallinna kesklinnas asuv endine kohtuhoone aadressil Liivalaia tn 24 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Enimloetud

1
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
2
Uudised
  • 18.08.26, 10:59
Magus diil: Sõõrumaa sai Talsinki kvartalisse toeka kaasomaniku
3
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
4
TOP
  • 17.08.26, 12:27
Kasumimiljonäridest arendajate TOP 2025: turu koondumine jätkub - nemad määravad suuna
Kasumitulemused peegeldavad turu jõujoonte ümbermängimist
5
Uudised
  • 18.08.26, 12:00
Eluasemete hinnalõhe pealinna ja maakondade vahel käriseb
Kui 2006. aastal oli Harjumaa rahvaarv Ida-Virumaa omast suurem 3 korda, siis 2026. aastal juba üle 5 korra
6
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.

Hetkel kuum

Raha arendussektoris muudab asukohta.
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Pealt kullakarvaline, seest siiruviiruline.
TOP
  • 17.08.26, 12:27
Kasumimiljonäridest arendajate TOP 2025: turu koondumine jätkub - nemad määravad suuna
Kasumitulemused peegeldavad turu jõujoonte ümbermängimist
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!
Restate’i uus tegevjuht Anton Kruglov võtab teatepulga üle.
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Restate`i asutaja Risto Abel andis tegevjuhi ameti edasi
Sarikapärg käes! Rõõmsad sarikalised.
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
Hepsor Eesti maajuht Mihkel Mäger.
Uudised
  • 12.08.26, 07:00
Päikesepaneel jätab kortermaja elanikud rahalisest võidust ilma
Tallinna Linnavalitsuse poolt kehtestatud detailplaneeringu kohaselt võib Liivalaia tn 24 kinnistu ostja ehitada sealsele alale ühe kaasaegse kõrghoone.
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele