28. veebruar 2007

Kilgi kultuurikeskus valmib kauem ja palju kallimalt

Ehkki arhitekt Aivar Roosaar on Athena-Volga maja valmimiskuupäevade väljakäimisel üliettevaatlik, peavad esimesed teatritükid Athena konverentsi- ja kultuurikeskuses etenduma juba aprilli lõpus.

Küütri tänava maja taastamine pidi lõppema selle aasta algul, ent nüüd on Vaksali tänava jaamahoone korrastamine ja ehitajate nappus lükanud valmimise arhitekt Aivar Roosaare sõnul kevadesse, kirjutas Tartu Postimees.

Muutunud on veel üht-teist – vahepeal esimese vabariigi aja eeskujul Ateeniks kavandatud restoran jääb siiski Volga-nimeliseks. Volga on küll tänu endise kontoriploki arvel tekitatud lisaruumile märksa suurem kui nõukaaegne.

Terve maja üldnimeks saab aga Athena konverentsi- ja kultuurikeskus. Praegu on ehitajad maja korrastamisel jõudnud või siis kohe-kohe jõudmas viimistlusjärku.

Athena keskuse juhi Viljar Pohhomovi sõnul pakub Volga restoran elavat muusikat ja tantsupõrandat ning klassikalist euroopa kööki.

Kogu hoone valmimise rõõm läheb Rein Kilgile maksma vähemalt 40 miljonit krooni ehk umbes kolmandiku jagu rohkem kui esialgu arvati.

Endise kinofuajee põranda alla on uuristatud ruum, kuhu mahuvad ära tualettruumid.

Seega võib nüüd öelda, et varem kolmekorruselisena kasutatud maja on saanud viiekorruseliseks, sest lisaks kolmele põhikorrusele ja maa-alustele WC-dele on katusekorruse endisest tuvilast saamas 100–150-kohaline pööningusaal, mida võib kasutada nii väiksemat sorti blackbox-teatri kui konverentsiruumina.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474