Viimase kahe aasta jooksul on venelased
ostnud massiliselt Hiina piiriäärsetes linnades asuvaid äri- ja elupindu, mis on
põhjustanud sealsete kinnisvarahindade tõusu.
Peamiselt soetavad nendes piirkondades endale kinnisvara Siberi ja Kaug-Ida kinnisvaraomanikud, vahendas postimees.ee Lenta.rud.
Ühes Venemaalt tulnud ostjate seas populaarses piirkonnas maksab ruutmeeter elamispinda 200 dollarit (2366 krooni), samas kui Amuuri jõe teisel kaldal, Blagovešenskis, maksab analoogse pinna ruutmeeter juba 1000 dollarit (11 830 krooni).
Väljaanne CHINAPRO märgib, et venelased näevad Hiina kinnisvara madala riskiga investeeringuna. Lisaks sellele on nende arvates Hiina linnades ka ohutum ja odavam elada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.