• 27.03.07, 10:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rakvere käivitas ajaloo esimese maadevahetuse

Rakvere linnavolikogu andis heakskiidu tehingule, mille käigus annab Gunnar Tõnning talle kuuluva krundi Vallimäe tee 1 linnale ja saab vastu Mõisavälja tee 4a krundi hoonestusõiguse.
Vallimäe kinnistu suurus on 593 ruutmeetrit, Mõisaväljal asuval aga 1597 ruutmeetrit, kirjutas Virumaa Teataja.
Rakvere linn on algatanud Vallimäe tee 5 kinnistu ja seda ümbritseva ala detailplaneeringu ning tellinud selle maa-ala heakorraprojekti, mis näeb ette, et kinnistu Vallimäe tee 1 jääb hoonestamata. Gunnar Tõnningul oli aga soov oma kinnistule ehitama hakata ja nii saigi maade vahetamine alguse.
Rakvere volikogu esimees Mihkel Juhkami ütles, et linnal on võimalik minna maadevahetuse teed või kasutada muinsuskaitsealal eelisostuõigust. "Maadevahetus on linna jaoks ilmselt soodsam," tõdes Juhkami.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Volikogu liige Rainer Miltop avaldas arvamust, et Vallimäe krundi väärtus on ilmselt suurem kui Raja poe taga oleval maatükil.
Rakvere linn on agressiivset maapoliitikat seni väga vähe ajanud. Linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ütles, et seni on vaid korra kasutatud eelisostuõigust, et omandada umbes kolmandik praeguse Parkali parkla maa-alast.
Volikogu liige Matti Jõe arvas, et linnaplaneerimise seisukohalt oleks hädavajalik saada linna omandisse ka järgmine krunt Tõusu tänava ääres, mida praegu parklana kasutatakse.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Pikk tee linna tagant ja linna taha võib võtta tööpäevast arvestatava osa. Raha kulub vilinal.
Uudised
  • 18.11.25, 13:00
Kinnisvaraarendus hakkabki nihestuma: juba tegi arendaja linnale ettepaneku
Lumi langeb uusarendustega seotud lootustele ja eluasemeturg kipub aina enam võrdsustuma järelturuga.
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
Hepsor kavandab Paeväljale tervet kvartalit, kuhu lisaks elumajadele tulevad ka äripinnad.
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
Summus Capital OÜ juhatuse liige Hannes Pihl.
Uudised
  • 14.11.25, 09:15
Kinnisvarafirmade TOPi üks tõhusamaid laiendab turgu ja näitab ära 2026. aasta väljakutsed
Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
Uudised
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Uudised
  • 13.11.25, 06:30
Traagiline seis - eluasemete nõudjaid jääb vähemaks
Uuri graafikut, see on väga kõnekas
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele