• 03.04.07, 18:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Viis riiki leppisid kokku Kagu-Euroopa naftajuhtme rajamises

Rumeenia, Serbia, Horvaatia, Sloveenia, Itaalia ja Euroopa Liidu esindajad allkirjastasid kokkuleppe naftajuhtme rajamiseks Mustast merest Itaaliani.
1400kilomeetrine naftajuhe Rumeenia Musta mere äärsest sadamast Constantast Itaaliasse Triestesse peaks valmima 2012. aastat, vahendas ETV 24.
Päevas 1,2-1,8 miljonit barrelit naftat transportida suutva juhtme rajamine läheb maksma 2-3,5 miljardit dollarit (23-41 miljardit krooni).
Juhe parandab Euroopa Liidu ligipääsu Kaspia mere naftavarudele ning vähendada ühenduse sõltuvust Vene ja Lähis-Ida naftast.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Horvaatia peaminister Ivo Sanader märkis ka, et juhtme valmimisel peaks vähenema Vahemerel seilavate naftatankerite arv ja see mõjub positiivselt turismitööstusele.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.03.26, 11:43
Kose südamesse kerkib jõeäärne kortermaja, mida on piirkonda aastaid oodatud
Kose aleviku keskuses on valmimas midagi sellist, mida piirkonnas pole aastaid nähtud — rajamisel on uus jõeäärne korterelamu. Arendus pakub suurepärast võimalust seada end sisse energiatõhusasse uude koju paigas, kus loodus, jõgi ja aleviku keskuse mugavused on kõik käeulatuses.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele