• 11.04.07, 17:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Josing: varsti kutsutakse ka Riigikogu liikmed ehitajateks

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) direktori Marje Josingu sõnul valitseb Eesti ehitussektoris kõrgkonjunktuur, samas probleemiks on tööjõupuudus.
"Eesti on nagu suur ehitustander. Ehitajatel on 5,6 kuuks lepingud ees. Ka tootmisvõimsused on küllaltki kõrgelt rakendatud," märkis Josing.
61% ehitajatest prognoosivad, et tõstavad edasi hindu.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Piirav teguriks on ehitussektoris tööjõupuudus. "Politseinikud ja turvamehed on juba ehitusse haaratud, nüüd tuleb ka Riigikogu liikmed sinna kutsuda," ütles Josing.
Tööjõupuudus ehitussektoris tähendab seda, et tihti on palgatakse madala kvalifikatsiooniga ehitajaid. "See on lõiv kõrgkonjunktuuri eest," nentis Josing.
"Kui tööandja hakkab nurisema kvaliteedi pärast, kõnnitakse objektilt minema," tõi Josing välja olukorra absurdsuse.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 09:29
Kuidas kiirendada kinnisvaraprojekte ilma suurte investeeringuteta?
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil
Aprilli algul Kultuurikatlas toimunud kinnisvarafoorum Business Arena Baltics 2026 tõi kokku kinnisvarasektori eksperdid Baltikumist ja Põhjamaadest. Kahe päeva jooksul arutleti nii suurte investeerimisvõimaluste, linnaruumi arengu kui ka sektori tulevikusuundade üle. Samuti tõusis mitmete vestluste keskmesse ka praktiline küsimus: kuidas projekte päriselt kiiremaks ja sujuvamaks muuta?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele