Tallinna linna piiril Väo karjääris paiknev
asfalditehas lämmatab tolmu ja haisuga lähemaid elumaju.
Kohalikud inimesed elavad juba kolmandat aastat tolmu ja müra sees, lisaks paiskab tehas ümberringi halba lehka, justkui mädaneksid seal loomakorjused, vahendas postimees. ee.
Kohalikud elanikud on kogunud tehase vastu allkirju ja pöördunud viimases hädas õiguskantsleri poole. «Võitleme lõpuni, kuni tehas kaob,» ütles telekanalile kohalik talupidaja Mati Kanarbik.
Asfalditehast haldava TREV-2 projektijuhi Kaarel Soolo sõnul pole tehasest leviv hais inimesele ohtlik ning sellega võib aja jooksul harjuda. «Mõnele inimesele isegi meeldib värske asfaldi lõhn.»
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.