• 01.05.07, 00:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Laar: praegu ei ole aeg üksteisele ärategemiseks ja sissesõitmiseks!

IRLi juhtfiguur Mart Laari pani kõnes parlamendi ees poliitikutele südamele, et praegu ei ole õige aeg üksteisele ärategemiseks ja sissesõitmiseks.
Laar edastas Riigikogule Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni seisukohti Eestis tekkinud olukorra üle.
Laar rõhutas, et IRLi saadikurühm toetab valitsuse poolt langetatud otsuseid pronksmehe äraviimiseks. "Me teame, et valitsus soovis küsimust lahendada teisel kombel, kuid Tallinna tänavatel alanud vägivald ja vandalism ei jätnud lihtsalt muud võimalust. See oli antud olukorras ainuõige otsus. Mis puutub nendesse kahtlustesse, mida ma olen korduvalt kuulnud, et kas tõesti on nii kiire, et suudab keegi siis tegutseda või efektiivseid samme astuda, siis, lugupeetud keskerakondlased, Andrus Ansipi valitsus lihtsalt tegutseb efektiivsemalt kui Tallinna Linnavalitsus. Ja kui me räägime nendest mõningatest teooriatest, mitme tunni jooksul midagi on võimalik ära viia, siis ma pean tunnistama, et need teie väited meenutavad mulle neid legende, kuidas ei olnud võimalik ehitada inimkätega püramiide ja et seda tööd tehti ufode poolt," ütles Laar.
Laar märkis, et saadikurühm toetab valitsust ja peaminister Ansipit. Laari sõnul on üleskutsed valitsuse tagasiastumiseks antud hetkel vastutustundetud. "Vastandades mingit enda nii-öelda müstilist rahvast Ansipile, õhutatakse tegelikult vägivalda ja toetatakse neid inimesi, kes tänaval märatsevad. Kallid poliitikud, ma saan aru, et iga võimalust tuleks nagu kasutada üksteisele ärategemiseks ja sissesõitmiseks. Praegu ei ole selleks õige aeg. See aeg jõuab kätte, kui seda jälle on võimalik teha, kuid praegu pole see hetk," rääkis Laar.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Laar avaldas saadikurühma nimel tänu nendele 99%-le mitte-eestlastest, kes pole kaasa läinud nende provokatsioonidega ning on jäänud rahulikuks, sõltumata sellest, mida nad pronksmehe äraviimisest arvavad. "Veelahe Eestis ei kulge erinevate rahvuste vahel, vaid kulgeb nende vahel, kes tahavad siin rahu ja korda ja nende vahel, kes tahavad tänavatel märatseda ning Eesti riigi huve kahjustada," ütles ta.
"Tahaksin siin esineda üleskutsega iga mehe ja naise poole astuda Kaitseliitu, registreerida ennast abipolitseinikuks. Ka need meie seast, kes me oleme Toompea malevkonna liikmed, registreerige ennast ka selle maja kaitseks, kuna ka see maja, Toompea loss, parlamendihoone, vajab kaitset," lisas ta.
Laari sõnul on integratsiooni jätkamine Eestis väga lihtne. "Selleks ei ole vaja midagi muud, kui tunnustada Eesti Vabariigi põhiseadust, mille kohaselt Eesti riik loodi 24. veebruaril 1918, okupeeriti 1940. aastal ning taastati uuesti 1991. aastal. Inimesed, kes neid kolme asja tunnustavad, ei jookse kaitsma pronksmonumenti Tõnismäel, nemad kaitsevad ühel või teisel kombel korda Eestis ning rahu ja õnne kõigile nendele, kes siin elavad," ütles ta.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 11:00
Liftid viiekorruselistes majades ja naabruskondlik lähenemine: Tallinn otsib kortermajade renoveerimisel uusi lahendusi
Seekordses saates “Kõik ärikinnisvarast” räägime liftidest, kortermajade renoveerimisest ja sellest, kuidas parandada elukeskkonda tervete hoovide ja naabruskondade kaupa, mitte ainult ühe maja piires. Stuudios on Kone Balti riikide müügidirektor Peeter Leet ning Tallinna linna juures tegutseva SOFTacademy pilootprojekti juht Kadri Auväärt.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 10.04.26, 14:24
Aastatepikkune strateegia kandis vilja: Pro Kapital tegi keerulisel turul rekordhüppe
2
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 16:44
Kuidas ventilatsioonifiltrid mõjutavad kinnisvara energiakulu ja sisekliima kvaliteeti
3
  • ST
Sisuturundus
  • 09.04.26, 11:14
Võimalus soetada Tallinna lähedal hinnakasvupotentsiaaliga ärimaa
4
  • ST
Sisuturundus
  • 08.04.26, 09:33
Korteriühistute probleemid seisavad sageli otsustusvõimetu juhatuse taga
5
Uudised
  • 17.04.26, 12:32
Siin on muljet magusalt! Pärnu uusarendus nihkub mererannast jõekaldale. 4 nooblit galeriid
Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak: Nordeconi eesmärk on luua keskkond, kus on päriselt hea elada – mitte ainult täna, vaid ka pikemas vaates.
6
Uudised
  • 15.04.26, 06:00
Tubli tegu! Metro muudab büroohoone korterelamuks. Vaata galeriid - võimas muutus!
Metro tegevjuht: Võrreldes uue maja ehitamisega, aitab rekonstrueerimine meil kokku hoida ligikaudu 969 tonni süsihappegaasi

Hetkel kuum

Veel selle aasta lõpuni tegutseb siin Keskkonnaagentuur. Ent siis läheb asi põnevaks - uuri allpool galeriid!
Uudised
  • 15.04.26, 06:00
Tubli tegu! Metro muudab büroohoone korterelamuks. Vaata galeriid - võimas muutus!
Metro tegevjuht: Võrreldes uue maja ehitamisega, aitab rekonstrueerimine meil kokku hoida ligikaudu 969 tonni süsihappegaasi
EfTEN Real Estate Fundi juhatuse esimees Viljar Arakas vaatab tulevikku.
Uudised
  • 13.04.26, 06:00
Arakas näitas ära EfTENi selle aasta 3 eesmärki ja ühe 25-aasta pikkuse põhieesmärgi
Siin on EfTENi Läti-Leedu ambitsioon
Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Martin Karro koos ameti meeskonna ja asjatundlike kolleegidega teeb tõhusaid tulemusi.
Uudised
  • 13.04.26, 11:09
Koostöö arendajate ja pealinna vahel kannabki vilja: 31 planeeringuotsust kvartalis
Siia perioodi mahuvad 6 märgilist planeeringut + kae galeriid!
Siit saab sisse. See on nüüdse Artiuse, endise Foorumi keskuse (arhitekt: Hanno Grossschmidt) uuendatud fassaad
Uudised
  • 16.04.26, 16:54
Kes kõik seal olid!? GALERII: Sõõrumaa avas 1200-ruuduse siselinnaku. Trend kinnistub.
Urmas Sõõrumaa: Ühelgi keskusel pole hinge ilma inimesteta, kes sellele tähenduse annavad. Teeme kõik, et sellest saaks koht, kuhu tallinlased ja meie külalised tahaksid ikka ja jälle tagasi tulla, et kogeda, avastada ja olla osa millestki erilisest.
Tallinna vanalinn.
Saated
  • 15.04.26, 11:30
Tallinna katab uus kinnisvaratrend: arendajad müüvad ruutmeetrite asemel pikaealisust
Planeeritava hoone asukoht Fahle kvartalis.
Uudised
  • 13.04.26, 09:33
Neutra plaanib Fahlesse 15-korruselist hoonet
Arhitektid, parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldab arendaja arhitektuurikonkursi!
Vilniuse linnaarhitekt Laura Kairiene.
Uudised
  • 17.04.26, 06:15
Vilnius 2035 - siin särab raha. Vaata, millest sõltub arenduse väärtus ja edukus
Siin on Vilniuse tulevikuvisioon, millest on õppida ka Tallinnal
Süsta tänava kinnistud paiknevad väga heas asukohas, kus lähedusse jääb nii sadam kui peamised transpordiühendused.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele