Tänane, 9. mai päev on politsei teatel möödunud
rahulikult ning tõsisemaid vahejuhtumeid toimunud pole.
Päeva jooksul on Filtri teel Kaitseväe kalmistul hukkunute mälestuseks käinud lilli asetamas paar tuhat inimest. Tõnismäel on kohal viibinud maksimaalselt 200 inimest. Praeguseni pole mälestamisega avalikke koosolekuid kaasnenud.
Kesklinna piirkonnast on politseiosakondadesse toimetatud ligikaudu 25 isikut, mis on pealinna kohta täiesti tavapärane. Enamik politseiosakondadesse toimetatutest rkkusid alkoholiseadust, viibides avalikus kohas alkoholijoobes. Suurem osa õigusrikkujatest vabastati pärast väärteoprotokollide koostamist.
Avalikud koosolekud Tallinnas ja Harjumaal on jätkuvalt keelatud. Samas ei tee politsei takistusi lillede asetamisele kalmudele ja mälestusmärkidele või muule rahumeelsele langenute mälestamisele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Politsei tänab inimesi seaduskuuleka käitumise eest ning loodab, et ka edaspidi käitutakse rahulikult ja väärikalt ega alluta provokatsioonidele.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Pikka aega tähendas kodu eelkõige asukohta, ruutmeetreid ja disaini. Täna räägime üha enam sellest, kuidas elukeskkond mõjutab meie und, energiat ja isegi seda, kui kaua elame tervena. See muutus puudutab nii arhitektuuri, kinnisvara kui ka laiemalt linnaruumi loomist ja elu, mida see toetab, arvab US Real Estate’i loovjuht Kertu Irves.