• 09.05.07, 10:43
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rakvere linna piiril kerkib maju nagu seeni peale vihma

Rakvere linna piiril Vinni valla maadel käib väga vilgas ehitus- ja plaanimistegevus. Juba paari kuu pärast saab Vinni vald juurde mitukümmend uut elanikku, kirjutas Virumaa Teataja.
Vinni vallas on käimas väga aktiivne ehitamine ja uute ehituskruntide plaanimine.
Piiral, otse Piira mõisa taga, vahetult Rakvere linna piiri ääres, on valmis vundament kuue korteriga ridaelamu jaoks, õige pea alustatakse sealsamas veel kahe ridaelamu ehitamist.
Vinni vallavanem Toomas Väinaste rääkis, et lisaks neile ridaelamutele hakatakse suvel Sõpruse tee äärde veel üht ridaelamut ehitama, lisaks rajatakse Rakvere külje alla mitu kahepereelamut.

Artikkel jätkub pärast reklaami

“Toimetamine on linna ümber päris usin,” lausus vallavanem ja lisas, et planeeringute tegemine käib päris mitmel krundil nii Rakvere ringtee kui ka Rägavere tee ääres.
“Valla huvides on omada rohkem elanikke ja sissekirjutusi,” ütles Toomas Väinaste, kes lootis majaehitajatest ja korteriostjatest valla tulubaasi tõstjaid.
Piirale ehitatavates ridaelamutes on kokku 18 korterit, ühe korteri hinnaks kujuneb 2,4 miljonit krooni. Eeldatavasti kolib nendesse elama mitukümmend maksumaksjat, kes hakkavad Vinni valla rahakotti paisutama.
Piirakodu elamurajooni arendusega tegeleb itaallastele kuuluv Erel Group, sama firma arendab ka teisele poole Rakveret rajatavat Bellavere elamurajooni Sõmeru vallas.
Piirakodu majade müügiga tegelev Duo Invest OÜ maakler Joel Mursal rääkis, et ridaelamud tehakse valmis Soomes, tuuakse detailidena kohale ja pannakse Piiral kokku.
“Kindlat aega veel määratud ei ole, aga lähiajal peaks esimene maja kohale saabuma ja siis pannakse see kohe ka püsti,” rääkis Mursal.
Ühes ridaelamus on kuus kahekorruselist 99 ruutmeetri suurust korteriboksi. Igas boksis on Joel Mursali sõnul neli tuba, lahtise planeeringuga köök, saun, kamin, rõdu ja päikeseküllane terrass.
“Boksi 2,4 miljoni krooni suuruse hinna sees on ka siseviimistlus,” lubas kinnisvaramüüja Mursal.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.

Enimloetud

1
TOP
  • 01.09.25, 06:30
Kinnisvarabüroode TOPi üks tõhusamaid väärtustab talente
2
  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
3
Suur lugu
  • 15.08.25, 06:45
Arendajad neelasidki maksutõusu alla. Kas ees on jõujoonte tõsisem muutus?
Käibemaksutõusu mõju eluasemete müügimahule osutus bluffiks. Turul pinge ja patiseis kerib vinte.
4
Uudised
  • 16.09.25, 06:45
Kuld ja kinnisvara - keeruliste aegade turvasadamad
5
TOP
  • 11.09.25, 12:56
Kinnisvara korrashoiu TOP: koore riisus Sõõrumaa pealinna koolide haldusäri
6
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele