Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas
ütles tänasel pressikonverentsil, et valitsusel tuleks uurida, kas Eesti
kütuseturul ei eksisteeri mitte varjatud kartellikokkulepped.
Ajakirjaniku küsimusele, mida tuleks teha valitsusel, et inflatsiooni vähendamiseks, vastas Kallas, et valitsusel tuleks kontrollida, kas turumajandus ikka toimib korralikult ja kas kõikides valdkondades on ikka piisav konkurents, mis teatavasti hoiab hinnad kontrolli all.
Kallas ütles, et asju tuleks uurida kütusemüügi valdkonnas, et kas seal mitte ei eksisteeri variatud kartellikokkulepped ja see kindlasti mõjutaks hindu. "Igatahes vääriks see asi uurimist," toonitas Kallas.
Ta lisas veel, et Eestis on ka näiteks veinide hinnad Euroopaga võrreldes uskumatult kõrged.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Mis on pildil oleval cafe racer mootorrattal pistmist minilaoga? Nii mõndagi. Mõlema juured ulatuvad 60ndate algusesse – ühel Inglismaale, teisel USA-sse. Seotus seisneb aga ka selles, et minilaod on muu hulgas sobilikud motohuvilistele rataste ja muude hobitarvikute hoiustamiseks. Milleks veel miniladusid kasutatakse ning miks see on kasvav turg?