Pärast nädalaid kestnud poliitilist kemplemist kinnitasid ministrid eile riikliku energiafirma uue nõukogu, mille juhiks saab ilmselt suurärimees Jüri Käo.
Mõne poliitvaatleja hinnangul kasvasid koalitsioonisisesed erimeelsused riigifirmade uute liikmete nimetamises isegi nii suureks, et valitsusliit ähvardas laguneda, kirjutas Postimees.
Seni on koalitsioon suutnud kokku leppida mõned ettevõtluse arendamise sihtasutuse liikmed ja ka osa keskkonnainvesteeringute keskuse nõukogude liikme kandidaate.
Ministrite Juhan Partsi ja Ivari Padari eile langetatud otsust oli majandusringkonnad oodanud juba pikka aega.
Energiamonopoli nõukogu uuteks liikmeteks said lisaks Käole ettevõtjad Rein Kilk, Aivar Reivik ja Meelis Virkebau, poliitik Jürgen Ligi ja europarlamendi ametnik Rene Tammist. Vanadest liikmetest jäävad ametisse ehitusettevõtja Toomas Luman ja Reformierakonna juhtfiguur Meelis Atonen.
Norras viibinud Padar jäi eile kommentaarideks kättesaamatuks, Parts aga oma valikut põhjendada ei soovinud.
Meelis Atoneni sõnul venitas Eesti Energia nõukogu liikmete nimetamist nagu teistegi nõukogude puhul IRLi ja Juhan Partsi äkki üles kerkinud nõudmine muuta nõukogude esimeest ja kohtade jaotust. Partsi soov oli saada IRLile nii EASi kui Eesti Raudtee nõukogu esimehe koht, kuigi koalitsioonis kokku lepitud jaotuse põhjal oleks ta pidanud valima ühe kahest.
Rein Kilgi sõnul ei ole Eesti Energia nõukokku kuulumine mitte suur õnn, vaid suur töö, mida tuleb teha, sest ühiskondlikku aktiivsust peab üles näitama. Eesti Energia mängib suurt rolli Eesti arengus ja majanduselus ja selle tulevik on väga oluline. Praegu seisab firmal ees hulk tähtsaid otsuseid alates investeerimisest Leedu tuumajaama kuni saastekvootide mõjuni firma hinnapoliitikale.
Kes konkreetselt EE nõukogu esimeheks saab, ei osanud Kilk veel öelda. Küll peaks see tema sõnul olema inimene, kellel on põhjalik kogemus suurettevõtete juhtimisel. Poliitikute välja pakutud Jüri Käo vastab Kilgi hinnangul sellistele tingimustele küll.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
2
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
3
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
4
Uudised
  • 12.08.26, 07:00
Päikesepaneel jätab kortermaja elanikud rahalisest võidust ilma
5
Saated
  • 10.08.26, 06:15
Kroonilises kahjumis Solarise värske juht: “Keskuse väärtus on tegelikult suurem, kui praegu paistab”
Kahjumis tammuval ettevõttel on kaelas kümnete miljonite eest laenukohustisi
6
Uudised
  • 13.08.26, 06:15
Ostja ei kauple sageli mitte hinna, vaid riski pärast
Ostja otsust mõjutavad 4 tõsist riski

Hetkel kuum

Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Antud piirkonnas arhitektuurselt ja linnaruumiliselt probleemne Solarise Keskus püstitati 2009. aastal Estonia teatri ja Eesti Panga ning Teatri väljaku lähistele. Värske juht püüab seda keskust päästa. Kas see õnnestub, näitab aeg.
Saated
  • 10.08.26, 06:15
Kroonilises kahjumis Solarise värske juht: “Keskuse väärtus on tegelikult suurem, kui praegu paistab”
Kahjumis tammuval ettevõttel on kaelas kümnete miljonite eest laenukohustisi
Fotol on Tõnu Toompark ja Karin Vinkel võtsid teemad osadeks hoo ning lustiga.
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
Hooned kerkivad. Hoonete projekti arhitektuurse lahenduse on loonud ARS Projekt.
Uudised
  • 10.08.26, 11:13
Leedu investorid panid Endoveri võlakirjadele käpa peale
Vaata galeriist, kuidas arendus välja hakkab nägema
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm vaatab tulevikku optimismiga.
Uudised
  • 10.08.26, 10:44
Tallinna suurima linnaosa arendaja kaotas raskelt kasumit, ent ambitsioon kannustab
Möödunud aasta võrdlusbaasi mõjutas maadiil
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!
“Siin ei ole kahte arvamust: pakkumist on palju, ostjaid vähe,” ütles kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark. Iga uusarenduses müüdud korteri kohta tuleb 1,3 uut.
Uudised
  • 07.08.26, 06:30
Turul uputab uutest korteritest: arendajad hindu langetama ei kibele
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele