• 05.06.07, 11:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Energia hakkab tuhaga süsihappegaasi püüdma

Eesti Energia juht Sandor Liive ütles eile pärast kohtumist Andris Piebalgsiga, et energiafirma suureks väljakutseks saab tehnoloogia, mille abil panna põlevkivituhk siduma süsihappegaasi.
Kui praegu saab Eesti Energia süsihappegaasi kvootide müügist märkimisväärset tulu, siis peagi selline võimalus kaob, sest tõenäoliselt tuleb alates 2012. aastast iga tonn heitmeluba spetsiaalselt börsilt osta, kirjutas postimees.ee.
Liive sõnul on juba nüüd selge, et ka järgmiseks aastaks Eesti Energia enam nii heldelt kvoote ei saa, neid jätkub ilmselt üsna parajalt oma tootmise katteks.
See ei tähenda Liive sõnul põlevkivielektri lõppu, küll aga peab energiafirma rakendama uue tehnoloogia, millega hakatakse põlevkivituha abil CO2 püüdma.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Ühele tuhamäele ehitame tuulepargi, aga teist seni reostuseks peetud tuhamäge hakkame kasutama süsihappegaasi koguste silumiseks," märkis Liive.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele