Alates juunist lisandus kõikide Eesti Energia klientide elektriarvetele taastuvenergia tasu 2,18 senti kilovatt-tunnist, mis arvestades rohelise energia osakaalu kogu energiatootmisest, teeb kilovatt-tunni hinnaks 72,7 krooni.
Kodanik Peteri teatas aripaev.ee-le, et kuigi esmapilgul tundub taastuvenergia tasu elektriarves olevat väga väike, siis taastuvenergia osakaalu arvestades on see summa väga suur.
"Võtsin nõuks (arvel - toim) lugeda ka tärniga tähistatud peenikest kirja allpool, kus on kirjas, et 2006. aastal toodeti taastuvast energiast vaid 0,03% elektrienergiast. Sportlikust huvist arvutasin kui palju minu taastuvenergia kilovatttund maksab," kirjutas Peteri.
Arvestades, et tema kogu maikuu elektritarbimine oli 245 kWh, siis 0,03% sellest on 0,0735 kWh. 5,34 krooni, mis oli arvele märgitud taastuvenergia tasu, jagatuna 0,0735 KWh, teeb taastuvenergia kilovatt-tunni hinnaks 72,653 krooni.
"Kui Eesti Energia on kohustatud ostma taastuvenergiat hinnaga kusagil 1 krooni kandis (1. maist 115 senti kilovatt-tunnist - toim), siis tema vaheltkasu on ikka väga suur," kurtis kirjutaja, kes ise on igati taastuvenergia poolt.
Eesti Energia teatas varem, et kogutud toetus läheb Eestis tegutsevate taastuvenergia tootjate rahastamiseks. Ettevõtte sõnul maksti 2006 aastal toetusteks ca 67,8 miljonit krooni.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
2
Uudised
  • 07.08.26, 08:00
Korteriühistute valus dilemma: kokkuhoid või kulude edasilükkamine?
Millest koosneb hoone pikaajaline remondikava? Mida tuleb laenu võtmisel võrrelda? Mida märkab kogenud haldur? Millest koosneb tark kokkuhoid?
3
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
4
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
5
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
6
Uudised
  • 07.08.26, 06:30
Turul uputab uutest korteritest: arendajad hindu langetama ei kibele

Viimased uudised

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele