Eastern Europe Real Estate Investment Trust
tegevjuht Ain Kivisaar kirjutas tänases Äripäevas, et lääneriikide aastakümnete
pikkusele kogemusele tuginedes peaks keskmine töötaja suutma oma kuupalgaga osta
ühe ruutmeetri elamispinda.
Tallinnas kehtis see viimati veel 2002. aastal.
Analüütikute hoiatustele vaatamata on nõudlus ja selle mõjul ka hinnad turul jätkuvalt kasvu ennaktempos, ületades sobiliku näitajat tänaseks üle kahe korra, kirjutas Kivisaar.
Lätis muudavd keskmise palga väiksus ja elamispindade veelgi kõrgem hind suhtarvu Eestist omakorda kõrgemaks. Arenevatel turgudel nagu Bulgaaria, Rumeenia või Gruusia on elanike dala sissetuleku tõttu sama koefitsent müstilises kõrgustes, Venemaa suurlinnadest rääkimata.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pikemalt tänase Äripäeva arvamusküljel.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.