• 15.06.07, 19:25
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Google ja eBay läksid raksu

eBay koristas kogu oma reklaami Google`ist, kui sai teada otsinguhiiglase plaanist promoda kasutajate konverentsil oma maksesüsteemi Checkout, eBay PayPal`i rivaali, kirjutas täna The Times.
Online-oksjonisait eBay, kes on Google`i senine suurim reklaamiklient, katkestas reklaamiandmise kohe, kui Google oli kutsunud eBay aastakoosolekust osa võtvaid suurimaid müüjaid oma konkureerivale peole. Ettevõtmisel plaaniti kiita oma online-maksesüsteemi Checkout väärtusi. eBay reaktsiooni järel jäeti eilseks plaanitud üritus ära.
Kuu aega tagasi võitis Google Microsofti nina ees pakkumise reklaamifirma DoubleClick ostuks, varem on omandanud YouTube. Ajalehe sõnul võib sellise "mäekuninga" kujunemine küll teistel harja punaseks ajada.

Artikkel jätkub pärast reklaami

eBay, kelle PayPal teenus vahendab umbes 80% meerika internetimaksetest, on Google`is reklaamimiseks kulutanud arvatavalt 100 mln dollarit aastas. Märtsis ilmus seal 188 miljonit eBay reklaami. Seda on com-Score Networksi andmeil üle kahe korra enam otsimootori kliendist number kaks, poeketist Target.
Analüütikute hinnanguil toovad Google`is ilmuvad reklaamid 10 kuni 20% eBay klientidest. PayPal müüs mullu 1,4 mld dollari eest ehk ligi veerandi grupi kogukäibest. Seega on Ebay`l põhjust muretseda, et konkurendid nagu Checkout seda raha ära ei viiks.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 09:29
Kuidas kiirendada kinnisvaraprojekte ilma suurte investeeringuteta?
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil
Aprilli algul Kultuurikatlas toimunud kinnisvarafoorum Business Arena Baltics 2026 tõi kokku kinnisvarasektori eksperdid Baltikumist ja Põhjamaadest. Kahe päeva jooksul arutleti nii suurte investeerimisvõimaluste, linnaruumi arengu kui ka sektori tulevikusuundade üle. Samuti tõusis mitmete vestluste keskmesse ka praktiline küsimus: kuidas projekte päriselt kiiremaks ja sujuvamaks muuta?

Viimased uudised

  • ST
Töökuulutused
  • 21.05.26, 11:26
Kaamos Kinnisvara professionaalse ja ambitsioonika meeskonnaga oodatakse liituma tegevjuhti/juhatuse esimeest
Uudised
  • 21.05.26, 11:21
1Partner püstitab 2,7-miljonilise elamu
Uudised
  • 21.05.26, 10:20
Uuenenud seadus toob planeerimisse kiirust ja paindlikkust
Uudised
  • 21.05.26, 10:03
Advokaat Angela Kase: planeerimisseaduse muudatused võeti just vastu | Ülevaade olulisemast
Detailplaneeringu kohustuse saab laiemalt asendada projekteerimistingimuste menetlusega
Uudised
  • 21.05.26, 06:15
6X6 ehk mis määrab väliskinnisvarasse investeerimise tootluse?
Eksootika toob võlu ja valu. Kuidas mitte saada vastu pükse?
Uudised
  • 20.05.26, 16:18
2 galeriid glamuuri: Sõõrumaa pani paika Talsinki olulisima nurgakivi - vaata, mis sinna tuleb
Uudised
  • 20.05.26, 13:00
Vaheda aususega. Julia Linde: Uusarenduse „uus“ ei ole enam iseseisev müügiargument
See on reljeefne. Vaata, milline kuristik haigutab Tallinna uusarenduste, järelturu ja veneaegsete korterite ruuduhindades!
Uudised
  • 20.05.26, 12:26
Ingvar Allekand: aastaga pole midagi tegelikult muutunud
Vaata rahalist arvestust. Mida ja kellele lubab aasta alguses toimunud maksuküüru kaotamine?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele