Järgmise aasta märtsis valmib Tallinnas esimene maja, mille korteriomanikel on pidev virtuaalne juurdepääs oma kodule ja võimalus ka kodust eemal olles sisse ja välja lülitada kütet, valgustust ja palju muudki, kirjutas Eesti Päevaleht.
Selliste automaatsete süsteemide kasutamise idees ei ole Landscape Investi projektijuhi Märt Mathiseni sõnul iseenesest midagi uut. Tänapäeval on enamikus moodsates büroohoonetes ja eramutes automaatne kütte- ja ventilatsioonisüsteem. “Kui varem oli probleemiks, et kõik need süsteemid on erinevad ja nende kasutamiseks on tarvis erinevaid juhtimisseadmed, siis meie eesmärgiks oli kõik need integreerida ühte süsteemi,“ selgitas Mathisen. Lisaks saab inimene kodunt väljas olles soovi korral veebi vahendusel oma elamisel silma peal hoida.
“Tehnoloogiliselt on kogu süsteem sama turvaline kui internetipank,“ kummutas Mathisen võimaluse, et arvutisse satuks kellegi koduga manipuleerima viirused või kräkkerid.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 25.06.26, 13:10
Valdo Kalm ja Kaarel Loigu: ehitame koos väga suurt linnaosa
2
Uudised
  • 29.06.26, 09:55
Galerii: Kaarsilla Kinnisvara sai Port Athena viimase maja sarikate alla
Vaata, kes seal olid ja mida nad tegid!
3
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
4
Uudised
  • 30.06.26, 12:36
Nüüd liiguvad Lätti ka Eesti üüriinvestorid
Kristjan-Thor Vähi: Paljud investorid jagavad meie vaadet, et eelmisel aastal alanud suurem turu kasvufaas alles kogub hoogu
5
Uudised
  • 30.06.26, 10:51
Estmak Capitali arendatud ja NOBE ehitatud hotell sai tipptunnustuse
6
Uudised
  • 30.06.26, 06:30
Flipitud korterid lähevad kui kuumad saiad
Pilleson näitab, kuidas flipitud korteri väärtus kasvab ja kui kaua selleks aega kulub

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele