Austraalia kaitseminister vallandas süüdistused, nagu oleks nafta olnud Iraagi sõja alustamise peamiseks ajendiks, kirjutas Eesti Päevaleht Online.
Minister Brendan Nelson tunnistas intervjuus Austraalia ringhäälingukompaniile, et energiahuvid on riigi julgeolekupoliitikat mõjutanud. “Mitte ainult Iraak, vaid kogu Lähis-Ida piirkond on ülejäänud maailma jaoks oluline energiaga ning eriti naftaga varustaja, austraallased peaksid mõtlema, mis juhtub, kui me Iraagist enne õiget aega välja tõmbume,” kõneles minister.
Valitsuse kriitikud on ammu väitnud, et Austraalia ei tunginud koalitsioonivägede koosseisus Iraaki mitte väidetavate ning siiani leidmata massihävitusrelvade, vaid nafta pärast.
“Me ei läinud sinna nafta pärast ja me ei jää sinna nafta pärast, oleme seal selleks, et anda iraaklastele võimalus minna üle demokraatiale,” raius Valitsusjuht John Howard raadiojaamale 2GB antud intervjuus, et puhkenud pahameeletormi kustutada.

Hetkel kuum

Rahkrabin kasvas
TOP
  • 21.08.26, 11:57
Arendajate palga TOP: vaata kui palju keegi aastal 2025 maksis
Ülevaatlikust tabelist selguvad kõnekad pingeread. Lisaks vaata, kelle juurde töötajad läksid ja kelle juurest lahkusid
Siin laiub potentsiaal. Ees Talsinki visuaal ja taamal Tallinna Sadama arendatav ala.   Vasakule, kaadrist välja jääb investoreid paelunud Tallinna Linnahall. Eesolevasse hoonesse plaanib ankruüürnik asuda aastal 2028
Uudised
  • 18.08.26, 10:59
Magus diil: Sõõrumaa sai Talsinki kvartalisse toeka kaasomaniku
Vana tehasehoone asemele tuleb 20 000 ruutmeetrit uut pinda.
Uudised
  • 19.08.26, 11:41
Piilmannid käivitavad Telliskivis 70-miljonise ehituse. Linnar Viiki näitusepind pannakse telki
Ärilinnaku rekonstrueeritava M-hoone arhitektuurse lahenduse autorid on Kadarik Tüür Arhitektid ja Salto Arhitektid koostöös VÄLI Arhitektidega
Talsinki kvartalisse kerkib uus Sokos hotell
Uudised
  • 24.08.26, 11:17
Talsinki kvartalisse kerkib uus Sokos hotell
Favorte REIF juhataja Hendri Hinno.
Uudised
  • 19.08.26, 11:01
Stock-office - kellele seda küll on vaja? 3 levinud müüti
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.
Börsiuudised
  • 19.08.26, 11:16
Tallinna suure linnaosa arendaja hakkab uut juhti otsima
Raharakett? Värskelt valminud bürookompleksi The Park Kraków kogu üüritav pind on suurem kui 3 jalgpalliväljakut.
Uudised
  • 24.08.26, 06:30
Summus paisutas käivet ja kasumit, kullaauguks on Poola
Tegelikult on peale Poola Eesti investoritele veel teinegi võimalus
Pärnu kinnisvaraturg ei konkureeri enam üksnes kohalike ostjate pärast, vaid linn pakub huvi ka inimestele Tallinnast, Tartust ja Soomest, kes otsivad teist kodu, investeerimiskorterit või võimalust kolida rahulikumasse elukeskkonda. Seileri Kvartal kerkib kunagise Pärnu Masinatehase alale ning annab endisele tööstusmaale uue funktsiooni ja piirkonnale uue ilme.
  • ST
Sisuturundus
  • 19.08.26, 09:46
Pärnu taristu- ja kinnisvara-investeeringud meelitavad huvilisi kiirelt tegutsema

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele