Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rootsi ehitusfirmad said asfaldikartelli eest trahvi
Rootsi läbi aegade suurimas kartelliloos
sai karistada üheksa firmat, sealhulgas Skanska, NCC ja Peab, mis peavad kokku
trahviks maksma 460 miljonit Rootsi krooni.
Nii otsustas täna Stockholmi kohus, mis leidis, et firmad on teinud Rootsis mitme aasta jooksul lubamatut koostööd, et hoida asfalteerimistööde hindu üleval.
Suurima summa 170 miljonit Rootsi krooni peab maksma Skanska. NCC-l tuleb maksta 150 miljonit ja Peabil 50 miljonit Rootsi krooni, kirjutas Svenska Dagbladet.
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?
LHV Panga võlakirjaturu juht Silver Kalmus: Summus Capitali võlakirjaemissiooni võib pidada suureks eduks – tegemist on selle aasta suurima Baltikumi avaliku võlakirjapakkumisega kinnisvarasektoris.