Homme arutab Gazpromi direktorite nõukogu leiukohtade arendamise selle aasta kulude 40 mld rublaste (18 mld krooni) kärbete täpsemaid artikleid, kirjutas Vene ajaleht Gazeta.
Leiukohad, mis saavad nüüd vajalikud investeeringud hiljem, pidid toodangut andma 3-5 aasta pärast. Vene gaasitoodang võib peatselt väheneda, kuna tootmise arendamisse pole piisavalt panustatud, on varem öelnud mitmed autoriteetsed eksperdid.
Gazprom teatas investeeringute edasilükkamisest mais, täpsustamata siis seda objektide kaupa.
Vene gaasimonopol lükkab kaks aastat edasi Urengoi, Zapoljarnõi ja Prirazlomnõi leiukohtadesse planeeritud investeeringud, Shtokmani leiukohas aga kavatseb asetada suurema osa investeeringuist välispartnerite (Prantsuse Total ja teine seni avalikustamata partner) õlule. Suurim kärbe tabab gaasitranspordi süsteemi, mis tähendab Venemaa gasifitseerimise aeglustumist.
Pärast kärpeid jääb tänavuste kapitalimahutuste suuruseks 320 mld rubla (144 mld krooni).
Kärpe põhjusena on ettevõte märkinud soojast talvest tingitud gaasiekspordi vähenemist Euroopasse ja Beltransgazi (2,5 mld dollarit), Sakhalin Energy (7,45 mld dollarit) ning Mosenergo (2,3 mld dollarit) aktsiate ostu. Gazprom ei ole teatanud, et loobuks plaanist toota 2010.a. 640 mld m3 gaasi.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Viimased uudised

Saated
  • 13.08.26, 15:27
Hüürusse kerkiva tehisaru tehase tegijad lubavad tuua Eesti majandusse miljoneid
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Risto Abel pani Restate´i tegevjuhi ameti maha
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
Uudised
  • 13.08.26, 06:45
Arthur Taavet: 40-aastasele võiks laenu anda 30 aastaks ja 20-aastasele 50 aastaks
Ei ole mingit arusaadavat põhjust, miks peaks 20-, 30- ja 40-aastane inimene saama kodulaenu võrdselt kuni 30 aastaks
Uudised
  • 13.08.26, 06:15
Ostja ei kauple sageli mitte hinna, vaid riski pärast
Ostja otsust mõjutavad 4 tõsist riski
Uudised
  • 12.08.26, 15:15
Korteriühistud soovivad üürisuhetes suuremat otsustusõigust
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele