• 31.07.07, 15:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mullu sai ehitusloa ligi 13 000 uut eluruumi

Eelmisel aastal suurenes Eesti elamufond 5 070 kodu võrra, samal ajal anti ehitusluba 12 863 uuele kodule, avaldas statistikaamet.
2004. ja 2005. aastal olid vastavad näitajad 3 110 ja 9 447 ning 3 920 ja 9 151. Numbritest võib järeldada, et uusi kodusid tuleb lähiaastatel turule plahvatuslikult.
Kui vaadata kasutusse lubatud eluruume elamu tüübi järgi, on kinnisvaraarendajate seas kõige populaarsemad 3-5korruselised majad. Sellised moodustasid mullu 63% kasutusse lubatud elamutest. 6-8korruselised kortermajad moodustasid samas vaid 9%. Aasta varem ehk 2005 oli kasutusse võetud 5-6korruselisi elamuid 42% ning 6-8korruselisi 26% valminud elamute koguarvust.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.05.26, 06:00
Tallinna Vanasadama arenduspiirkond on stardivalmis
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele