• 07.08.07, 10:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kilk ehitab Pärnu sadamasse kalaturu ja neli laevakujulist maja

Suurärimees Rein Kilgi ettevõte AS Transcom kavatseb Pärnu kesklinna kai asemele ehitada kalaturu ja neli laevakujulist maja.
Piirkonna arhitektuurse visiooni leidmiseks korraldatud konkursi võitis arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal, kirjutas Pärnu Postimees.
Võidutöös kavandatakse sadama alale kalaturgu ja nelja jõega risti olevat maja, mille põhja- ja lõunaküljed on projekteeritud 45kraadise nurga all, meenutades laeva vööre.
Esialgsete plaanide kohaselt mahub kuuekorruselistesse majadesse 148 korterit, mille kogupind on 11 371 ruutmeetrit, äripinnaks on jäetud 4861 ruutmeetrit.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Majade valmimiseni võib kuluda veel vähemalt kaks-kolm aastat.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.05.26, 06:00
Tallinna Vanasadama arenduspiirkond on stardivalmis
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele