Põhja politseiprefektuur asub Soome spetsialistide abil looma korruptsiooniedetabelit.
“Meil on seni olemas küll Transparency Internationali koostatud indeks, mis näitab meie seisu võrreldes teiste riikidega, ent pole teada, milline on olukord kohalikul tasandil,” selgitas projekti eestvedaja Alice Järvet Eesti Päevalehele.
Niinimetatud korruptsiooniedetabeli koostamine on vaid väike osa eelmisel nädalal alanud ning aasta aega kestvast projektist, mille käigus koolitavad Soome eksperdid nii Eesti politseiametnikke kui ka kohalike omavalitsuste tegelasi korruptsiooni vastu võitlema. “Meie üks eesmärk on korruptsiooni avastamisega tegelevate inimeste kompetentsemaks muutmine ning teiseks tuleb tõsta kohalike omavalitsuste ametnike teadlikkust korruptsiooni olemusest,” rääkis Järvet ning lisas, et suur osa korruptsioonist tekibki pelgalt inimeste teadmatusest. “Näiteks mitmed eksimused riigihangete koostamisel või sugulaste tööle palkamine.”
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
2
Uudised
  • 07.08.26, 08:00
Korteriühistute valus dilemma: kokkuhoid või kulude edasilükkamine?
Millest koosneb hoone pikaajaline remondikava? Mida tuleb laenu võtmisel võrrelda? Mida märkab kogenud haldur? Millest koosneb tark kokkuhoid?
3
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
4
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
5
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
6
Uudised
  • 07.08.26, 06:30
Turul uputab uutest korteritest: arendajad hindu langetama ei kibele

Viimased uudised

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele