15. august 2007

Ehitusmaterjalide põud on möödas

Jahenev kinnisvaraturg ja vaibuv ehitusbuum on eelmisel sügisel valitsenud ehitusmaterjalidepõua asemel täitnud laod kaubaga ning pannud ehitusmaterjalide tootjad tuure üles võtva Läti turu poole piiluma, kirjutab Äripäev.

Hoo maha võtnud majandus annab ennast ehitussektoris tunda. Nii maha jahtunud Eesti turg veel pole, et ehitusmaterjalidetootjad tööst puudust tundma hakkaks, kuid ehitusbuumiaegsete rekordiliste müüginumbrite aeg on läbi. "See, mis siin aasta tagasi toimus, ei olnud ju isegi mitte buum, vaid puhas orgia," meenutas Haapsalu Uksetehase juhataja Ago Soomre möödunud sügist, kui valimatult osteti ära kõik, mis kätte saadi.

Praeguseks on näiteks akende ja uste tarneajad kõikide suuremate tootjate juures kaks korda lühemad. Eestis toodetavatest ehituskaupadest enam puudust ei ole, nõudlus on kordades vähenenud ning ootejärjekorrad kadunud. "Pigem on laos kaupa isegi rohkem, kui me oleks osanud arvata. Asi ei ole küll katastroofiline, aga planeerisime paremaid müüginumbreid," tunnistas Aeroc ASi juhatuse liige Margus Tint, lisades, et eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on müük siiski tunduvalt suurem.

Eesti suuremate ehitusmaterjalide tootjate ja müüjate esimese poolaasta käive ületas eelmise aasta sama perioodi tulemusi keskmiselt 35 protsendi võrra, milles kajastuvad ka koos ehitusturul valitsenud nõudluse kasvuga suure hüppe teinud hinnad, mis sõltuvalt tootegrupist tõusid kohati üle 15 protsendi.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474