Pärnu maanteelt viiakse vanad puumajad
Kadriorgu ning arendatakse seal niinimetatud seeniormajadeks. Majade avamise
projekti vedava Mika Orava sõnul peaks seeniormaja korterit saama endale lubada
peaaegu kõik pensionärid.
“Projekti idee on, et näiteks üksi Mustamäe kahetoalises korteris elavad vanainimesed saaksid oma korteri vahetada seeniormaja korteri vastu. Seeniormajas on pensionärid omaealiste seltskonnas ja vajalike teenuste järele ei pea minema mitme kilomeetri taha,” ütles Orava Eesti Päevalehele.
Plaanide kohaselt peaks seeniormajas alaliselt viibima arst ja hooldaja.
Korterite müügi puhul on eelkõige mõeldud pensionäridele, kes saavad iseendaga hakkama, kuid vajavad igapäevaelus teatud teenuseid ja abi – seeniormajadesse saavad elama asuda inimesed alates 63. eluaastast. Kadriorus asuv korter pole kahtlemata odav lõbu, kuid arendajad loodavad korterite hinnad mõistlikkuse piires hoida. “Spekulantide eemalhoidmiseks kavatseb seeniormaja säilitada teatud kontrolli tehingute osas,” ütles Orava.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.