• 22.08.07, 09:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Britid ammutavad telefoni laadimiseks energiat tuulest

Briti telekommunikatsiooni operaator Orange esitleb lähemas tulevikus uut telefonilaadijat, mis ammutab energiat tuulest.
Konstruktsioonilt kujutab klaadija endast miniturbiini, vahendab CyberSecurity.ru, mida saab lihtsa vaevaga kinnitada seina või maja katuse külge, või mõnda muusse tuulisesse kohta.
Turbiini küljes on akumulaator, mis suudab koguda energiat telefoni laadimiseks vajalikul määral.
Orange andmetel pakkusid sellise akulaadija ideed neile inimesed, kes töötavad alternatiivsete telefonilaadimise ideede kallal. Tuulelaadija on tootmiseks ette valmistatud Texase ülikoolis. Kogu seadeldis kaalub vähem kui 100 grammi. Selle hind ja müüki tuleku aeg pole esialgu veel teada.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele