• 30.08.07, 10:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pajula: kõrgete ootustega ehitajaid ootavad ees väga kriitilised ajad

SEB Eesti Ühispanga analüütiku Hardo Pajula sõnul on tavaline ehitussektori kasv aastas 11 protsenti, ettevõtjad, kes ehitasid oma tulevikuplaanid üles ootusele, et 30-40protsendiline kasv jätkub kümme aastat, peavad pettuma.
SEB Eesti Ühispanga analüütiku Hardo Pajula sõnul on ehitusmahu kasvu pidurdumine tingitud majanduskeskkonna üldisest jahtumisest.
"Kui mõni ettevõtja ehitas oma tulevikuplaanid üles ootusele, et 30-40protsendiline kasv jätkub kümme aastat, siis ootab teda tõesti ees väga kriitiline aeg," nentis analüütik.
"Ehitussektori kindlustunde indikaator on langenud sel aastal 44 punktilt 17,3 punktile, nii et selles mõttes kasvu aeglustumises midagi väga üllatavat ei ole. 2006. aasta oli Eesti majandusele nii mõneski mõttes väga erandlik ja ehitussektor lõikas sellest erandlikkusest suurt tulu," rääkis Pajula Äripäevale.
Praegu me näeme lihtsalt normaalse olukorra taastumist: ajavahemikul 2000-2004 kasvas ehitussektor keskmiselt 11 protsenti aastas.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.03.25, 15:07
Kevadkoristus ilma kaoseta: nutikad hoiulahendused, mis kestavad
Kevadkoristuse traditsioon ulatub sajandite taha. Enne moodsaid kütte- ja ventilatsioonisüsteeme oli kevad ainus võimalus puhastada kodu talvel kogunenud tolmust ja tahmast. Paljudes kultuurides sümboliseerib suurpuhastus ka uut algust ja värsket peatükki.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele