• 01.10.07, 09:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallinn määrab 15 aastaks kõrghoonete ehitamisele piirid

Kui kõik edeneb teemaplaneeringuga kooskõlas, laiub 2022. aastal Tallinnas 12 kõrghoonete piirkonda ning kõrgeim pilvelõhkuja on Koplisse Sitsi mäele rajatud 210-meetrine ärimaja.
Järgmiseks 10–15 aastaks kõrghoonete paiknemise võimalikud asukohad ja nende püstitamise keelualad paika paneva 2004. aastal algatatud kõrghoonete teemaplaneeringu koostamine on jõudnud keskkonnamõjude hindamiseni, uuringu aruanne avalikustatakse novembris ning praeguste kavatsuste järgi jõuab planeeringu lõppversioon juba talvel volikokku, kirjutab Eesti Päevaleht.
Teemaplaneeringu koostamise ajal on linnaplaneerijad tagasi tõrjunud uusi kõrghoonete rajamise ettepanekuid ja viimasel kahel aastal kontrollinud, et miski lubatavast ei läheks vastuollu teemaplaneeringu tööversiooniga, ning edaspidi võib küll teemaplaneeringus mitte ettenähtud pilvelõhkujate püstitamist taotleda, ent lubamine oleks igal juhul erand.
Ehitiste kõrguse reguleerimise peapõhjused on soov tagada UNESCO maailmapärandi nimekirja arvatud vanalinna silueti vaadeldavus ning et uus maja ikka vana hoonestuslaadiga sobiks.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele