• 15.10.25, 13:10

Enam ei tööta mõtteviis: „maa maksis nii palju, ehitus nii palju – odavamalt müüa ei saa“

Tallinna uute korterite müük on kukkunud veerandile tippaegade tasemest, selle taustal on Eesti eluasemeturg selgelt koondumas tugevamate tegijate kätte, nagu seda on juba näha Rootsis ja Soomes, kus arendustegevust juhivad peamiselt suuremad ettevõtted, märgivad pikas intervjuus Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand ning hindaja ja analüütik Rain Rätt.

Kokkuvõtet koostab tehisarusüsteem, mitte inimene. Tehisaru võib teha vigu, seepärast soovitame alati tutvuda originaaltekstidega, millele on vastuse juures viidatud. Äripäeva toimetus ei kontrolli tehisaru antavaid vastuseid, kuid võib neid vaadata hiljem, et teenust arendada. Ootame kasutajate tagasisidet aadressil [email protected].

Kinnisvaraturg ei saa olla muust majandusest eraldiseisev, osutab tõsiasjale tähelepanu Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand.
  • Kinnisvaraturg ei saa olla muust majandusest eraldiseisev, osutab tõsiasjale tähelepanu Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand.
  • Foto: Liis Treimann
Arendajate seis on palavikuline, vapralt emiteeritakse - keep-smiling palgeil - võlakirju, teateid tuleb uksest ja aknast. Kui pea kolme nädala esitas kogenud pangandustegelane ja tippjuht Erkki Raasuke karmi hoiatuse Eesti kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjade kohta, siis see sai vastulöögi. Arendajatest võib aru saada ja neid mõista. On ju alanud aastast alates on elukondliku kinnisvara sektor elamas läbi valusaid, elektrit täis muutusi - turul kõigile ruumi ei jagu. Selle taustal ostjaskond on aktiivselt toimetamas hoopis järelturul - uusarenduste, mida nad tihti hindavad kalliks, vastu on huvi kasin. Värvi lisab turule ka tõdemus, et elukondlik üüriturg, millele lubati erilist hingamist juba kahe ja poole aasta eest, ägab ühe raske puuduse all. Üüriturg on kännu taga kinni - nuta või naera.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 11:13
Endine kohtuhoone jõudis müügiturule ja on valmis uuteks väljakutseteks
Tallinna keskseimasse piirkonda on müügile saabunud võimalustega objekt - Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) otsib omanikku kinnistule aadressil Liivalaia tänav 24, mis oli varasemalt kasutusel aastaid kohtuhoonena.

Hetkel kuum

Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Uudised
  • 04.11.25, 10:41
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Vaata, mis toimub lukskorterite vallas.
Tegelikult on ju siin maasvedelev ressurss - pane see vaid tööle.
Uudised
  • 03.11.25, 06:30
Kuidas korteriostuga teenida raha ja mitte lennata orki
Siin on terve ports juhiseid nii algajale, kui kogenenule.
Suure tutvumisnädala kogemus on näidanud, et inimesed hindavad läbipaistvust ja võimalust saada infot oma kinnisvara kohta, kinnitab Ingmar Saksing.
Uudised
  • 03.11.25, 10:28
LVM pakub kinnisvara hindamist tasuta ja seda nädala aega
Julge tegu: Perton ehitab Õismäe väravatele uue üürimaja
Uudised
  • 03.11.25, 10:01
Julge tegu: Perton ehitab Õismäe väravatele uue üürimaja
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
Uudised
  • 05.11.25, 06:45
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
2 olulist näitajat: graafikud kõnelevad 5 aasta trendide kohta selget keelt!
Uus Maa Kinnisvarabüroo juht Jaanus Laugus, Luxumi juht Lii Salusaar ja LUXUMi brändi- ja turundusjuht Marek Tabur.
Uudised
  • 04.11.25, 11:39
Tubli tegu! Eesti luksuskinnisvarabüroo tõi Euroopast 3 auhinda
Hoonekompleksi ligidusse jäävad Rotermanni kvartal, Maakri kvartal, Viru keskus ja Tallinna Kaubamaja. Piirkonnast on kujunemas uus äriline ja kaubanduslik kese.
  • ST
Sisuturundus
  • 31.10.25, 09:39
Eksklusiivne hoonekompleks Tallinnas Maneeži tänaval on jõudnud turule ning ootab uut omanikku

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele