Maailma suurim elektrivõrkude ehitaja ABB teatas kolmanda kvartali puhaskasumi 86 protsendisest kasvust 738 mln dollarini ehk 18 USA sendilt aktsia kohta 32 sendini.
Tänu India ja Hiina kasvanud elektrivõrkudele kulutamisele ületas ettevõte analüütikute kasumiootusi. Analüütikud ootasid Bloombergi andmetel 657 mln dollarilist kasumit.
ABB prognoosis, et turud jäävad sel aastal ja tuleval aastal positiivseteks. Ettevõtte eesmärgiks on kasvatada kuni 2010. aastani kasumi 20 protsenti aastas, kuna arenevad maad ehitavad elektrijaamu ning USA ja teised arenenud maad uuendavad vananenud elektrivõrke. Läinud kuul ütles ettevõtet juht Fred Kindle, et nad võivad kulutada miljardeid dollareid ülevõtmistele, et käia kaasas nõudlusega.
„Mitte miski ei pidurda neid,“ ütles Cominvest Asset Managementi fondijuht Christoph Berger. „ABB jätkab turu tootluse löömist.“
ABB aktsia hind tõusis Stockholmi börsil kella 10:55ks 3,1 protsenti, 182,50 Rootsi kroonini.
Sel aastal on aktsia hind tõusnud 80 protsenti. Zürichi börsil on ettevõtte turuväärtuseks 76 miljardit franki. 2002. aastal, kui ettevõtet ähvardas pankrotioht, oli ettevõte väärt 1,7 miljardit franki.
Ettevõtet käive kasvas 26 protsenti, 7,19 mld dollarini. Tellimuste kasv kiirenes läinud kvartalitega võrreldes, ulatudes 33 protsendini.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
2
Uudised
  • 17.06.26, 11:49
Scandium leidis 60-miljonilise arenduse II etapile ehitaja
3
Uudised
  • 17.06.26, 06:15
Mida pank Sinu kohta uurib, kui soovid võtta kodulaenu?
4
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
5
Uudised
  • 17.06.26, 10:26
Capital Milli omanikud müüsid Amservi Tallinna esinduse Ott Tänakule
6
Uudised
  • 17.06.26, 12:11
2 galeriid: Mainor pani üle 20 000-ruudusele ärihoonele nurgakivi
Vaata, mis nurgakivi panekul toimus ja kes seal olid. Vaata, milline see hoone hakkab välja nägema väljast ja seest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele