Tartu südalinna Atlantise krundile
kavandatava kaksiktorni ehitamine on lükatud tulevikku, sest pole kindel, et
kõrged tornid ei varjaks vaadet vanalinna muinsuskaitsealale.
Tartu linna arhitektuuri ja ehituse osakonna kultuuriväärtuste teenistuse juhataja ja linnaarheoloogi Romeo Metsalliku sõnul on rajatavate tornide lubatav kõrgus lahtine, kirjutab Tartu Postimees.
Ta osutas, et muinsuskaitseseaduse järgi ei tohi kaitsevööndisse, kus tornide kavandatav asukoht on, rajada hooneid, mis varjaksid vaadet vanalinna muinsuskaitsealale.
Linn lükkas seega esialgsed kavandid tagasi, kuna polnud piisavalt andmeid, mis kinnitaksid, et Atlantise juurde plaanitavad tornid vastavad seadusele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Atlantise kõrvale plaanivad ärimehed Urmas Past ja Juhan Kolk kaksiktorniga hoonekompleksi loomist, tornide kõrgus on eskiisil umbes 75 meetrit.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil
Aprilli algul Kultuurikatlas toimunud kinnisvarafoorum Business Arena Baltics 2026 tõi kokku kinnisvarasektori eksperdid Baltikumist ja Põhjamaadest. Kahe päeva jooksul arutleti nii suurte investeerimisvõimaluste, linnaruumi arengu kui ka sektori tulevikusuundade üle. Samuti tõusis mitmete vestluste keskmesse ka praktiline küsimus: kuidas projekte päriselt kiiremaks ja sujuvamaks muuta?