• 23.11.07, 12:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Ehitus: Leedus ei peeta meid ehitajateks, sest meil pole karvamütse

Eesti Ehituse juhatuse esimehe Jaano Vink sõnul on Leedu ja Ukraina turgudele laienemine kõige raskem kultuuriliste erinevuste ja riikide arengutasemest tuleneva erineva ehitusse suhtumise tõttu.
„Leedus ei peeta meid ehitajateks, sest meile ei ole karvamütsi peas,“ ütles Vink kirjeldades, kuidas Eestis saadakse juba aru, et suurem ehitustöö tehakse joonestuslaua taga ja inseneri peas ning väiksem osa platsil. Leedus on veel ikka „kummikud jalga ja platsile kätega vehkima“ suund. Viimane on ka põhjuseks, miks Leedu turul peab veel palju pingutama, et end eduka ehitusfirmana tõestada.
Teine suur turg, Ukraina, pakub samuti piisavalt väljakutseid. Vinki sõnul võibki rääkida Ukraina puhul eraldi Kiievi turust, Lääne-Ukraina turust ja ida poole pole nad veel üldse vaadanud. „Riik on lihtsalt nii suur,“ lausus Vink.
Küsimusele, miks Eesti ehitus taas Venemaa turule oma suunda ei võta vastas Vink: „Toomas Luman ütles kunagi, et Ukraina on ühel päeval Euroopa Liidu liige aga Venemaa mitte kunagi.“

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tulevaks aastaks prognoositakse kasvuks Ukrainas 10-15%. Teedeehituse turule on plaanis liikuda ainult juhul, kui leiduks piisavalt palju rikkaid erakliente, kes omale teid telliks. Riigiaparaadiga on Vinki sõnul Ukrainas praegu veel väga raske asju ajada.
Suuri laienemisplaane Eesti Ehitusel ei ole. „Väga uhke oleks põrutada Bulgaariasse ja Rumeeniasse, aga see ei ole omaette eesmärk,“ rääkis esimees ning lisas, et liiga palju korraga ette ka võtta ei taheta.
Ukraina väga väikese konkurentsiga, tohutusuurel maal, on Eesti Ehitusel enda sõnul veel küllalt tegemist.
Ukrainasse satuti umbes 10 aastat tagasi nii nagu tol ajal ikka satuti, rääkis Vink, ning täpsustas, et alguses mind kliendiga kaasa ühte projekti ehitama ja siis tuli teine ja kolmas. Eesti Ehitus alustas Ukraina turule laienemist õlletehaste ehitamisega.
Läti turu kommentaariks ütles Vink, et see on nagu sundseis. „Me ei saa ju öelda, et me põhimõtteliselt ei ehita Lätis,“ ütles ta.
Vinki sõnul on kinnisvaraarendus Eesti Ehituses kindel kuni 20% ja mitte enam. Praegu tegeletakse kinnisvaraarendusega ainult Tartus ja Tallinnasse liikuda pole praegu plaanis, oli Vinki seisukoht.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.10.25, 08:56
Atraktiivne juugendstiilis kinnistu Tõnismäel ootab uut omanikku
Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) otsib uusi omanikke Tallinna kesklinnas asuvale väärikale kinnistule aadressil Tõnismägi 5a – hoonele, mis ühendab endas ajaloolise arhitektuuri, suurepärase asukoha kui ka väga mitmekülgsed kasutusvõimalused.

Hetkel kuum

Kinnisvara PalgaTOP: kellelt kui suur palk
TOP
  • 29.10.25, 06:45
Kinnisvara PalgaTOP: kellelt kui suur palk
Remicon OÜ juhatuse liige Alex Roost jagab asjatundlikke näpunäiteid.
Uudised
  • 24.10.25, 06:45
A-energiaklassiga elamud on energiatõhusad, aga mitte alati kulutõhusad
A-klassi maja värsked korteriomanikud avastavad alles pärast sissekolimist, et kommunaalkulud võivad olla samasugused või isegi kõrgemad kui vanemates majades.
Restate’ i kinnisvaraanalüü tik Julia Linde.
Uudised
  • 27.10.25, 11:11
Julia Linde: Kuidas kinnisvara tsüklit lugeda - ostja võimaluste aken on avatud
Vaata, milline on eluasemeturu mõistlik strateegia ja milla tasub üürihind lukustada.
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
Uudised
  • 24.10.25, 11:22
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
Triple Net Capitali osanik Andres Urb rääkis Lutheri kvartali müügiplaanist juba märtsis. Nüüd on tehing tehtud ja Urbist koos teises osanikega saanud Arco Vara aktsionär.
Uudised
  • 27.10.25, 06:45
Lutheri kvartali müüjad said piraka tüki Arco Varast
Arco Vara tegevjuht Kristina Mustonen seisab hiljuti  ettevõtte omandatud Lutheri kvartali taustal.  See Tallinna südalinna kroonijuveel hakkab mängima aiva olulisemat rolli.
Suur lugu
  • 22.10.25, 11:46
Turujagamine. Arendajad: need arendajad on edaspidi võitjad, need kaotajad
Turureha liigub armutult edasi. Kas ehitajate õnn jääb üürikeseks?
Maakler: kui kinnisvaraportaalide monopol jätkub, siis läheb veel palju hullemaks
Arvamused
  • 27.10.25, 11:17
Maakler: kui kinnisvaraportaalide monopol jätkub, siis läheb veel palju hullemaks
Hoonekompleksi ligidusse jäävad Rotermanni kvartal, Maakri kvartal, Viru keskus ja Tallinna Kaubamaja. Piirkonnast on kujunemas uus äriline ja kaubanduslik kese.
  • ST
Sisuturundus
  • 31.10.25, 09:39
Eksklusiivne hoonekompleks Tallinnas Maneeži tänaval on jõudnud turule ning ootab uut omanikku

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele