Rootsi parlamendi opositsioonipoliitikud
Mona Sahlin, Peter Eriksson ja Lars Ohly leiavad, et riigi valitsus peaks asuma
Läänemere põhja rajatava gaasijuhtme vastu, kuna see kujutab endast merele
tõsist ohtu.
Opositsionäärid leiavad, et kui valitsus kiidab gaasijuhtme rajamise heaks, tähendab see ühtlasi vaikimisi nõustumist suurema keskkonnakahju ning tõsisemate riskidega Läänemere tundlikule ökosüsteemile, kirjutas Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet.
Gaasijuhtme küsimus on poliitiline. Seni on Rootsi peaminister küsimust kirjeldades öelnud, et tegemist on olukorraga, kus valitsusel pole põhimõtteliselt midagi arvata.
Sõna võtnud Rootsi poliitikute arvates aga on riigil kindlasti võimalik ja vajalik gaasijuhtme rajamist takistada, tuues pärast Nord Streami keskkonnamõju hindamist põhjuseks juhtme keskkonnaohtlikkuse või selle, et selle kogu marsruuti ei ole piisavalt uuritud.
Rootsil on võimalik viidata Euroopa Liidu keskkonnamõju kirjeldavatele seadustele. Reeglite kohaselt on Stockholmi ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Said Mahmoudi sõnul igal liikmesriigil õigus seada rangeid keskkonnanõudeid.
Seni ei ole Rootsi riik aga sellest huvitunud, kuigi Mahmoudi hinnangul võidaks riik tõenäoliselt ka kohtuvaidluse, kui asi peaks nii kaugele minema.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.