• 03.12.07, 08:06
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Devalveerimise paanika laenuturgu ei mõjuta

Äripäeva küsitlusest selgus, et devalveerimispaanika pankade eluasemelaenude väljastamist mõjutanud ei ole.
Catlin Vatsel, DnB NORD Panga erakliendi müügijuhtKõik meie laenud on eurodes.
Agnes Makk, Hansapanga eluaseme finantseerimise osakonna juhtOlukord eluasemelaenude turul ei ole seoses nädalavahetusel ja nädala algul aktiveerunud devalveerimise teemaga muutunud. Vajadusel oleme lihtsalt vastanud klientide küsimustele ning jaganud täiendavalt nõu ja selgitusi.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Reelika Raamat, Nordea Panga kommunikatsioonijuhtHiljutised spekulatsioonid krooni devalveerimise ümber meie eluasemelaenu turgu mõjutanud pole. Endiselt võetakse laene nii kroonides kui eurodes ning olulisi muudatusi senistes trendides me praeguse seisuga täheldanud pole.
Anneli Rõuk, Sampo Panga kommunikatsioonijuhtDevalveerimispaanika pole eluasemelaenude turgu mõjutanud - tehingud toimuvad varem kokkulepitud aegade ja tingimuste alusel.
Maia Petraitis, SEB Eesti Ühispanga direktori asetäitjaSEB Eesti Ühispank pakub eraisikutele eluaseme soetamiseks laenu nii eesti kroonides kui ka eurodes. Delaveerimise paanika valguses on huvi eesti krooni laenude vastu mõningal määral suurenenud.
Olemasolevaid tehinguid siiski edasi ei lükata.
Laenukliendid, kellel on laen eurodes on huvi avaldanud muuta laenulepingu tingimusi laenu valuuta osas. Tehinguid nende lepingute muudatuste osas on tehtud mõned üksikud, mis oli tavapärane ka enne delaveerimise paanikat.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat
Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) otsib visiooniga arendajat sadamate vahelisele alale. Müüki saabunud kinnistud Süsta tänaval ühendavad endas strateegilise asukoha, suuremahulise arenduspotentsiaali ning mitmekülgsed kasutusvõimalused.

Hetkel kuum

Veel selle aasta lõpuni tegutseb siin Keskkonnaagentuur. Ent siis läheb asi põnevaks - uuri allpool galeriid!
Uudised
  • 15.04.26, 06:00
Tubli tegu! Metro muudab büroohoone korterelamuks. Vaata galeriid - võimas muutus!
Metro tegevjuht: Võrreldes uue maja ehitamisega, aitab rekonstrueerimine meil kokku hoida ligikaudu 969 tonni süsihappegaasi
Siit saab sisse. See on nüüdse Artiuse, endise Foorumi keskuse (arhitekt: Hanno Grossschmidt) uuendatud fassaad
Uudised
  • 16.04.26, 16:54
Kes kõik seal olid!? GALERII: Sõõrumaa avas 1200-ruuduse siselinnaku. Trend kinnistub.
Urmas Sõõrumaa: Ühelgi keskusel pole hinge ilma inimesteta, kes sellele tähenduse annavad. Teeme kõik, et sellest saaks koht, kuhu tallinlased ja meie külalised tahaksid ikka ja jälle tagasi tulla, et kogeda, avastada ja olla osa millestki erilisest.
Tallinna vanalinn.
Saated
  • 15.04.26, 11:30
Tallinna katab uus kinnisvaratrend: arendajad müüvad ruutmeetrite asemel pikaealisust
Seileri Kvartali II etapi ehitustanner, siin peaksid majad valmima aasta pärast. Taamal laiub Pärnu linnasüda.
Uudised
  • 17.04.26, 12:32
Siin on muljet magusalt! Pärnu uusarendus nihkub mererannast jõekaldale. 4 nooblit galeriid
Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak: Nordeconi eesmärk on luua keskkond, kus on päriselt hea elada – mitte ainult täna, vaid ka pikemas vaates.
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Uudised
  • 20.04.26, 06:00
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Olulisemad muudatused puudutavad just planeerimismenetlust
Vilniuse linnaarhitekt Laura Kairiene.
Uudised
  • 17.04.26, 06:15
Vilnius 2035 - siin särab raha. Vaata, millest sõltub arenduse väärtus ja edukus
Siin on Vilniuse tulevikuvisioon, millest on õppida ka Tallinnal
Kui tehinguga seotud lisakulud vähenevad, aitab see tuua turule inimesi, kes muidu jääksid veel ootama, märgib LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
Uudised
  • 20.04.26, 11:51
Turuergutamine: LVM ja SEB katsetavad 0-eurost notarikulu ja laenulepingut
Süsta tänava kinnistud paiknevad väga heas asukohas, kus lähedusse jääb nii sadam kui peamised transpordiühendused.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele