EASi esindaja Ukrainas Parbo Juchnewitsch rõhutas täna Kaubandus-Tööstuskojas toimunud seminaril, et Ukrainas on lisaks suurele potentsiaalile ka suured äririskid.
Riskantseimatest sektoritest luges Juchnewitsch üles eelkõige kinnisvara, maa, ehituse, panganduse, ja ehitusmaterjalid.
„Ukrainas käivad asjad tunduvalt keerukamalt,” manitses Juchnewitsch Eesti ärimehi, kes on näiteks kinnisvarasektoris edukad olnud ning tahaksid sama kogemuse ja mudeliga minna ka Ukraina turule.
Maa puhul teeb olukorra keerukaks, et endiselt on jõus presidendi kehtestatud moratoorium maa müügile. Kinnisvarasektoris on olnud palju skandaale ja pettusi, topeltmüüki ja maa ülevõtmist. Ning hinnad on kokkuostjate poolt juba nii kõrgeks aetud, et sekundaarselt turult ostes pole enam eriti midagi võimalik teenida.
Pidurdamine kinnisvaraturul teeb omakorda raskeks ehitajate olukorra, kellest paljud töötavad ilma kasumita. Seda maksaks endale teadvustada, ütles Juchnewitsch.
Madala äririskiga on Ukrainas sektorid, mis on alles arendamata, näiteks põllumajandus. „Sinna lastakse ligi küll,” ütles Juchnewitsch. „Näiteks linnuliha tootmisesse maksaks investeerida,” ütles ta.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 22.06.26, 11:47
Liven rühib edasi ja ostab Berliinis järgmise kinnistu
Liveni Berliini projektide investeeringud on väärt priskeid miljoneid. Andero Laur vaatab tulevikku optimismiga
2
Saated
  • 22.06.26, 10:41
Maakler näeb Tallinna lähivallas investoritele head võimalust
3
Uudised
  • 04.12.11, 14:02
Isamaalaste abil miljonäriks
4
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
5
Saated
  • 19.06.26, 06:15
Eluasemeturule tuleb pindu juurde. Risto Vähi: suvila tähendus on muutunud
Eluasemeturu hoonefond paisub. Tervikturg elavneb, ent unustage laialdane hinnatõus, pigem ees paistab tühjade majade fenomen.
6
Uudised
  • 22.06.26, 06:30
Välisresidentidest korteriostjate enamik on väljastpoolt Euroopa Liitu
Vaata, kuidas on korterihuvilistest välisresidentide struktuur muutnud 6 aastaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele